Osnovci gledali dominaciju Partizana: SC Derbi nemoćan u "Štark Areni"

11.12.2023 21:49
Košarkaš Partizana, Kevin Panter ABA liga
Košarkaš Partizana, Kevin Panter

Košarkaški klub Partizan je za meč sa SC Derbijem imao akciju gde su svi đaci osnovnih škola besplatno mogli da gledaju meč u "Štark Areni". Osnovci su tako imali priliku da gledaju dominaciju omiljenog kluba koji je lako slavio u poslednjoj utakmici 11. kola AdmiralBet ABA lige. Na kraju 99:76 (31:13, 22:19, 20:28, 26:16) "crno-bele" protiv ekipe iz Podgorice.

Meč je otpočeo fantastično za aktuelnog regionalnog šampiona. Četiri trojke i 12:0 nakon tri minuta igre nateralo je trenera gostujuće ekipe da zatraži tajm-aut. SC Derbi je uspeo da se poveže napadački, ali je Partizan nastavio u svom ritmu i već nakon 10 minuta igre imao +19. Druga deonica nije bila toliko ubedljiva za domaću ekipu, ali je prednost i dalje rasla. U jednom trenutku beogradska ekipa je imala i +28, ali je tim iz Crne Gore uspeo da smanji na -21 do poluvremena.

Ogromna razlika u kvalitetu je bila vidljiva tokom čitavog meča, te je Željko Obradović imao priliku da rasporedi minutažu i odmori nosioce igre pred putovanje u Kaunas gde će Partizan igrati utakmicu Evrolige protiv Žalgirisa u četvrtak.

Podgoričani su ipak uspeli u trećoj deonici da priđu Partizanu na -10, ali je domaćin odbio taj nalet trojkama Alena Smailagića. Četvrta deonica je protekla u znaku "crno-belih" koji su ponovo stigli do ubedljivije prednosti i slavili 99:76.

Najbolji strelacu u domaćem sastavu bio je Zek Ledej sa 19 poena, a pratio ga je Smailagić sa 18. U timu SC Derbija se istakao Mateo Drežnjak sa 14 poena, dok su Obri Dokins i Kenan Kamenjaš dodali po 11.