ABA liga

Igokea upisala i devetu pobedu: Krka pregažena u drugom poluvremenu u Novom Mestu

08.12.2023 19:48
Ekipa Igokee na utakmici ABA lige protiv Krke ABA liga
Ekipa Igokee na utakmici ABA lige protiv Krke

Igokea je u Novo Mesto stigla sa četiri uzastopne pobede u ABA ligi, a taj niz je večeras produžen na pet vezanih trijumfa jer je u 11. kolu regionalnog takmičenja poražena ekipa Krke 92:80 (27:27, 17:22, 22:10, 26:21).

Obe ekipe su sjajno otvorile utakmicu sa velikim brojem šuta za tri poena. Čak 19 pokušaja sa distance je viđeno u prvoj deonici. Domaćin je ubacio četiri trojke, a najraspoloženiji je bio Džarijus Hemilton tri pogotka iza linije 6,75m u prvih 10 minuta.

Druga polovina prvog poluvremena je protekla u znaku slovenačke ekipe koja je na pauzu otišla sa pet poena prednosti. Ipak, tim Vlade Jovanovića se vrlo "istopio minus" vratio u trećoj četvrtini. Sjajna odbrana i pametne odluke u napadu su Igokei doneli pluse sedam.

U četvrtoj četvrtini je ekipa iz Laktaša u potpunosti pronašao potrebnu fluidnost u napadu. Nastavili su gosti sa vrhunskom igrom u defanzivi te je prednost samo rasla. Igokea je u jednom trenutku imala i plus od 18 poena, ali je domaćin uspeo da smanji to za konačnih 92:80.

Najefikasniji pojedinac na meču je bio u pobedničkom timu. Dragan Milosavljević je ubacio 25 poena i podsetio na neka najbolja izdanja u njegovoj karijeri. Sa druge strane u ekipi Krke su se istakli Ajzeja Kazins i Marko Radovanović sa po 14 poena.