Rutinska pobeda Crvene zvezde: Mornar bez šanse u hali "Aleksandar Nikolić"

20.11.2023 21:45
Miloš Teodosić MN Press
Miloš Teodosić

Nema sumnje da je poraz Partizana obradovao košarkaše Crvene zvezde, koji su na parket hale "Aleksandar Nikolić" istrčali raspoloženo i bez problema pobedili Mornar u 8. kolu AdmiralBet ABA lige i tako se učvrstili na prvom mestu regionalnog takmičenja - 95:75 (29:17, 23:22, 26:21, 17:15).

Od početka su crveno-beli nametnuli svoj ritam koji gosti iz Bara nisu mogli da isprate, te je Zvezda brzo došla do dvocifrene prednosti.

Trener ekipe Janis Sferopulos dobio je priliku da raspodeli minute i odmori nosioce igre, pre svih Miloša Teodosića koji je bio izložen velikoj potrošnji protiv Fenerbahčea i Olimpijakosa u duploj evroligaškoj nedelji koja je za nama.

Tim sa Malog Kalemgdana je nakon stečene prednosti kontrolisao utakmicu i na kraju uspeo da upiše sedmu pobedu u regionalnom takmičenju.

Majk Tobi je predvodio Zvezdu sa 16 poena, 13 je dodao Marko Simonović, dok su Nemanja Nedović, Rokas Giedraitis i Stefan Lazarević upisali po 11.

Na drugoj strani istakao se Antabija Voler sa 14 poena, dok je jedan manje ubacio Aleks Gavrilović, a pet je dodao Vlado Komnenić, momak rođen 2007. godine koji je na ovom meču upisao prve minute u seniorskom timu Barana.