pre 14 minuta 21: 52
Sada je sve jasno: Dobrić novi kapiten Zvezde
Trener crveno-belih Janis Sferopulos odlučio da iskusni košarkaš nosi kapitensku traku u predstojećoj sezoni.
Posle prošlonedeljnog duplog programa u Evroligi, košarkaši Crvene zvezde i Partizana svojim večerašnjim utakmicama zatvaraju osmo kolo AdmiralBet ABA lige, crveno-beli kao domaćini timu Mornara (20.00), a crno-beli pre toga na gostovanju ekipi Cedevita Olimpije (17.30). I jedni i drugi sa pobedničkim ambicijama, shodno naciljanom osvajanju regionalne titule.
Aktuelni šampion Srbije, sa Malog Kalemegdana, ima motiv više, jer bi mu slavlje u privremenom domu - beogradskoj hali "Aleksandar Nikolić" donelo prvo mesto na tabeli, iznad Budućnosti i Igokee koje kao i izabranici Janisa Sferopulosa imaju šest pobeda do sada.
"Očekuje nas važna utakmica u ponedeljak u ABA ligi. Želimo, i fokusirani smo samo na tu utakmicu, da oidgramo solidnu odbranu i da izgledamo dobro u napadu. Mornar je opasan tim koji nikako ne smemo, I nećemo potceniti", reči su Grka sa trenerske klupe Zvezde.
Dejan Davidovac, takođe, smatra da ne treba ništa prepuštati slučaju, bez obzira što su Barani zadnji na tabeli.
"Imaćemo posle jednog vrlo napornog perioda malo više vremena da se osvežimo I pripremimo za narednu nedelju, prva naredna je najvažnija a to je utakmica Mornarom. Tim sa odličnim šuterima, nećemo svakako potceniti tu ekipu I odigraćemo maksimalno sa željom da dođemo do pobede", smatra prvotimac crveno-belih, koji se 24. novembra vraćaju u "Štark arenu", zbog meča 10. kola Evrolige sa Aramijem.
Partizanu ne ide najbolje ove sezone u regionalnom takmičenju, pa mu je jako stalo da ostane na dva dosadašnja poraza. Da bi tako bilo moraće da prekine neslavnu tradiciju sa gostovanja u Ljubljani, gde još od 2019. godine i trenerske ere Andree Trinkijerija ne zna za radost.
"Prošle sezone smo dva puta izgubili i gde tokom poslednjih nekoliko godina Partizan veoma teško dolazi do pobede. Cedevita Olimpija ima dobar tim, imaju dosta iskustva i sigurno nas čeka jako težak zadatak. Ništa novo neću reći ako ponovim da energija i koncentracija tokom svih 40 minuta utakmice donose prevagu. Na nama je da učinimo sve kako bi te stvari bile na našoj strani", istakao je trener Željko Obradović uoči večerašnjeg susreta.
AdmiralBet ABA liga, 8. kolo
petak
Split - Zadar 75:82
/Saliven 15 - Božić 28/
Studentski centar - Cibona 93:101
/Drežnjak 25 - Aranitović 21/
subota
Igokea - Budućnost 88:74
/Tanasković 24 - Megi 14/
Borac Mozzart - FMP 96:75
/Segu 17 - Beson 21/
nedelja
Mega MIS - Krka 71:77
/Plavšić 16, Topić 16 - Stergar 25/
ponedeljak
Cedevita Olimpija - Partizan 17.30 (TV Arena 1 Premium)
Crvena zvezda - Mornar 20.00 (TV Arena 1 Premium)
Jannik Sinner i Carlos Alkaraz preuzeli su tron svetskog tenisa i zvanično otvorili novu eru posle Federera, Nadala i Đokovića. Njihovo rivalstvo, koje puni tribine i obara rekorde gledanosti, pretvorilo je muški tenis u dvoboj koji fascinira publiku širom sveta.
Bogdan Bogdanović je zvanično završio EuroBasket 2025 zbog rupture zadnje lože. Košarkaški savez Srbije (KSS) je saopštio da će kapiten, u dogovoru s Los Angeles Clippersima, nastaviti lečenje u SAD. Iza sportskog gubitka krije se i finansijska priča.
Prelazni rok leta 2025 ostaće zapamćen kao najskuplji u istoriji. Ukupna potrošnja klubova na globalnom nivou premašila je 8,8 milijardi evra, čime je srušen raniji rekord, a Engleska Premier liga sama je prešla granicu od 2,6 milijardi evra.
Bundesliga je postala prva velika evropska fudbalska liga, koja je deo prava za prenose uživo dodelila kreatorima sadržaja
EuroBasket 2025 koji se igra u Letoniji, Kipru, Finskoj i Poljskoj, umesto klasičnog pitanja favorita, stavlja u prvi plan svoj zvezdani potencijal i finansijsku snagu zvezda na terenu.
14.08.2025 16: 55
Košarkaški klub Crvena zvezda obradoao je svoje navijače informacijom da će se sezonske ulaznice za sezonu 2025/26 naći u prodaji od ponedeljka, 18. avgusta od 12.00 časova.
11.08.2025 19: 00
"Kao što svi kažu, jedni smo od najvećih favorita, imamo sjajnu ekipu, već dugi niz godinama uvek promakne zlato koje se čeka", rekao je prekaljeni plej.
11.08.2025 16: 46
Bivši krilni centar srpskog tima nastavlja karijeru u dalekoj Australiji.
08.08.2025 13: 43
Sezona startuje 3. oktobra, a ekipe su podeljene u dve grupe.
pre 15 minuta 21: 52
Trener crveno-belih Janis Sferopulos odlučio da iskusni košarkaš nosi kapitensku traku u predstojećoj sezoni.
pre 2 sata 19: 17
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ekipu BKK Radnički sa 109:62 u prvom pripremnom meču u novoj sezoni. Meč je odigran u hali "Aleksandar Nikolić" bez prisustva publike.
pre 4 sata 18: 01
Košarkaše Partizana očekuje turnir u Italiji gde ih očekuje dve pripremne utakmice sa Napolijem i Virtusom ili Livornom.
pre 4 sata 17: 37
Većina ljubitelja evropske košarke je očekivalo da će prema ranijim najavama, nekadašnji košarkaš Panatinaikosa potpisati za Makabi iz Tel Aviva, međutim to nije slučaj.
Ostavite komentar