ABA liga

Krka iznenadila Megu u Beogradu: Slovenci prekinuli crnu seriju u ABA ligi

19.11.2023 14:10
Krka iznenadila Megu u Beogradu: Slovenci prekinuli crnu seriju u ABA ligi ABA/Mega Mis/Ivica Veselinov

Košarkaši Krke prekinuli su seriju od šest uzastopnih mečeva bez pobede u AdmiralBet ABA ligi, posle odličnog izdanja protiv Mege u hali "Ranko Žeravica", gde su u osmom kolu takmičenja slavili rezultatom 77:72 (13:21, 19:21, 27:18, 18:11).

Uspeh slovenačkog tima dodatno dobija na značaju posle činjenice da je Mega tokom većeg dela susreta bila u vođstvu. Imali su Beograđani +10 na poluvremenu (42:32), ali su nastavak utakmice odigrali na znatno slabijem nivou. Krka je to uspela da iskoristi i na krilima prve petorke predvođene Strergarom zabeleži važnu pobedu za prekid crne serije.

Sa većom energijom igrači Mege su ušli u meč, pa su sa takvim pristupom po završetku uvodne četvrtine bili i nadomak dvocifrenog vođstva (21:13), da bi na veliki odmor otišli sa prednošću od 42:32. Međutim, Krka se u nastavku oslobodila pritiska. Stregar se raspucao, pa je slovenački tim serijom 14:2 početkom treće četvrtine došao do preokreta (44:46). Od tog trenutka pa sve do kraja utakmice gledali smo rezultatsku klackalicu, zgrčenu igru i veliki broj promašaja na obe strane.

Mega je preko Plavšića povela 65:61 sredinom poslednje četvrtina, da bi Krka serijom 11:2 u režiji Špana i Macure stigla do novog preokreta i najveće prednosti na meču (72:67) na dva minuta do kraja. Ušlo se potom u neizvesnu završnicu. Mega je se pošteno ispromašivala na kraju. Otvorene pozicije nisu koristili Beograđani, dok su igrači Krke ostali pribrani u ključnim trenucima.

Stergar je bio najefikasniji pojedinac meča sa 25 poena, Špan je postigao 16, Macura dva manje, dok su listu strelaca predvodili Topić i Plavšić sa po 16 poena.