"Dabl-dabl" Kenana Kamenjaša nedovoljan za pobedu: Borac stigao do trećeg trijumfa u ABA ligi

10.11.2023 20:14
Ronaldo Segu i njegov KK Borac stigli do 3. pobede u ABA ligi twitter/ABA liga
Ronaldo Segu i njegov KK Borac stigli do 3. pobede u ABA ligi

Košarkaši Borca su upisali treću pobedu u AdmiralBet ABA ligi trijumfom nad SC Derbijem 87:76 (23:27, 23:20, 21:9, 20:20) i tako prekinuli niz od četiri uzastopna poraza.

Domaćin je loše započeo utakmicu u "Hali kraj Morave" jer je SC već nakon sedam minuta igre u prvoj četvrtini imao dvocifrenu prednost. Ipak, Frenklin, Birts i Tasić su uspeli da "istope" zaostatak na samo čeitiri poena razlike o kraja prve deonice.

Druga četvrtina je bila znatno bolja za srpskog predstavnika koji je prešao u vođstvo, ali je Studentski Centar otišao na pauzu sa "plus jedan" zahvaljujući trojci Vučeljića.

Usledila je odlučujuća treća deonica koju je Borac dobio 21:9. Birts je imao svoj šou sa 12 poena u ovom delu meča i bio je jedan od najzaslužnijih što su Čačani po prvi put na utakmici imali dvocifrenu prednost.

U poslednjoj četvrtini je SC Derbi uspeo da priđe na šest poena zaostatka, ali je Bojan Tomašević trojkama odbio nalet gostiju i tako osigurao treću pobedu Borca u ABA ligi.

Najjefikasniji kod domaćina je bio Ronaldo Segu sa 17 poena, dok ga je pratio Tajlan Birts sa 16. Kod ekipe iz Podgorice je najzapaženiji bio Kenjan Kamenjaš sa "dabl-dabl" učinkom od 16 poena i 19 skokova. Mateo Drežnjak ga je pratio sa identični poenterskim učinkom.