ABA liga

Bez iznenađenja u Gripama ovog puta: Druga postava Partizana bolja od Splita

05.11.2023 18:50
Bez iznenađenja u Gripama ovog puta: Druga postava Partizana bolja od Splita Admiralbet ABA liga/Split/Ivica Cavka

Košarkaši Partizana opravdali su ulogu favorita protiv Splita u gostima u utakmici šestog kola AdmiralBet ABA lige. Za razliku od prethodnog meča u Gripama, kada su crno-beli slavili u poslednjoj sekundi trojkom Džejmsa Nanelija, ovog puta nije bilo iznenađenja.

Dominantnom igrom Beograđani su stekli 15 poena prednosti na poluvremenu, da bi na kraju slavili rezultatom 76:53 (22:13, 22:16, 20:11, 12:13). Osim očigledne razlike u kvalitetu, ključ pobede srpskog tima leži u sjajnoj timskog igri, dobroj odbrani i mnogo boljim procentima šuta. Za razliku od Splićana (7/25 za dva 5/23 za tri) crno-beli su daleko efikasniji sa spoljašnjih i unutrašnjih pozicija (19/35 za dva, 9/23 za tri).

Dožir se odlično snalazio u ulozi plejmejkera. Trifunović je imao jako dobre minute. Kaminski, Vukčević i Koprivica su pružali lepu podršku iz reketa. A, budući da su večeras igrali protiv poslednjeplasirane ekipe na tabeli, Željko Obradović iskoristio je priliku da pruži šansu igračima sa manjom minutažom i odmori startere za utakmicu sa Fenerbahčeom u Evroligi (9. novembar, 20:30)

Najefikasniji na utakmici bio je Trifinović sa 13 poena, Vukčević ga je pratio u stopu sa 12, Koprivica je dodao osam, Jaramaz i Anđušić po sedam, dok su listu strelaca Splita predvodili Funderburk i Vuko sa 12, odnosno 11 poena.

Ovo je bila peta pobeda crno-belih u regionalnom takmičenju, dok su Splićani zabeležili peti poraz.