ABA liga

Veliki preokret Igokee u Čačku: Borac ispustio dvocifrenu prednost

29.10.2023 18:59
Veliki preokret Igokee u Čačku: Borac ispustio dvocifrenu prednost twitter/ABA liga

Košarkaši Borca su izgubili od Igokee 64:70 (22:15, 18:11, 15:16, 9:28) u okviru 5. kola AdmiralBet ABA lige.

Čačani su vodili gotovo čitav meč. Sjajne prve dve četvrtine su donele prednost od 14 poena na poluvremenu. Treća četvrtina je bila poprilično izjednačena i delovalo je da tim Vlade Jovanovića nema snage za preokret.

Međutim, na krilima Marka Jošila, Igokea je za šest minuta poslednjeg kvartala "istopila" zaostatak od 13 poena, a zatim i povela na 3 minuta i 19 sekundi do kraja trojkom Marka Jeremića. Ovo je bilo tek drugo vođstvo na meču za goste.

Momentum je bio na strani tima iz Laktaša, te su do kraja samo postepeno povećavali prednost i nakon veliko preokreta stigli do četvrte pobede u ABA ligi.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi je bio Marko Jošilo sa 13 poena, koliko je ubacio i Aleksa Uskoković u timu Čačana.

Borac je ostao na 10. mestu sa skorom 2-4, dok je Igokea otišla na treću poziciju i trenutno ima četiri pobede i jedan poraz.