pre 4 sata 23: 45
Pakao u žrebu osmine finala UEFA Lige šampiona
Real može na Siti ili Sporting, a PSŽ na Barselonu ili Čelsi
ABA League/Dragana Stjepanović
Posle velike pobede nad Partizanom, košarkaši Mege nadaju se da će napraviti još jedan dobar rezultat u AdmiralBet ABA ligi, gde će u sklopu 5. kola takmičenja večeras gostovati u Podgorici na megdan neporaženoj Budućnosti (19:00, Arena sport 2).
Prema rečima trenera beogradske ekipe Marka Baraća, gostovanje u "Morači" jedno je od težih u takmičenju, ali se ipak nada da će njegovi momci biti na visini zadatka, kao što je to bio slučaj u duelu sa Partizanom.
"Očekuje nas jedno od najtežih gostovanja u ligi. Budućnost je dobro selektiran i vođen tim, koji ima po dva kvalitetna igrača na svakoj poziciji. Nadamo se da ćemo biti na visini zadatka, jer nam je potrebna gotovo savršena utakmica da bismo došli u poziciju da pobedimo protiv tako kvalitetnog tima", rekao je Barać i dodao:
"Gostujemo ekipi koja je trenutno u veoma dobroj formi u ABA ligi. Odlično igraju na domaćem terenu, sa puno energije, međutim mi dolazimo posle dve velike pobede i trudićemo se da iskoristimo svaku priliku koja nam se ukaže da taj pobednički niz i nastavimo", zaključio je trener Mege.
Pored duela u Podgorici, večeras ćemo prenositi i utakmicu Cedevita Olimpije i SC Derbija, a duel iz Ljubljane na programu je od 21 sat na Areni sport 1.
ABA liga, 5. kolo
Petak:
FMP-Split 84:66
Zadar - Cibona 91:64
Subota:
Budućnost - Mega 19:00 (AS2)
Cedevita Olimpija - SC Derbi 21:00 (AS1)
Nedelja:
Borac - Igokea 17:00 (AS2)
Ponedeljak:
Mornar - Krka 18:00
Partizan - Crvena zvezda 20:00 (A1P)
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
16.11.2024 11: 31
Cedevita Olimpija i Mega (19.00, TV Arena 3 Premium) igraju meč devetog kola Regionalne lige.
10.11.2024 16: 42
Marko Barać zadovoljan izdanjem svog tima protiv aktuelnog šampiona.
27.10.2024 17: 55
Ekipa iz Laktaša slavila je ranije danas u Beogradu rezultatom 73:64.
29.07.2024 19: 13
Košarkaški klub Mega počeo je pripreme za novu sezonu.
pre 6 sati 22: 03
Selektor košarkaša Srbije gostujući na RTS pričao i o odnosu sa Nikolom Jokićem, zahvalio se srpskim klubovima.
pre 14 sati 13: 40
Očekuje se da će dvorana Zetra biti ispunjena do poslednjeg mesta, a meč je zakazan za 8. mart.
24.02.2026 22: 20
Košarkaški klub Crvena zvezda doneo je odluku da ne pusti svog plejmejkera Kodija Milera Mekintajera u reprezentaciju Bugarske tokom predstojećeg FIBA "prozora".
24.02.2026 21: 39
Plasman u drugu kvalifikacionu fazu osiguraće tri prvoplasirane selekcije iz grupe gde se zatim ukrštaju sa tri najbolje selekcije iz Grupe D u kojoj su Litvanija, Italija, Velika Britanija i Island. Bodovi se prenose, a tri od tih šest selekcija će osigurati plasman na SP.
Ostavite komentar