ABA liga

12.10.2023 20:12
Košarkaši Spartaka upisali drugu pobedu u ABA 2 ligi: Posle Heliosa pala i Sutjeska ABA 2 liga

Košarkaši Spartaka vodili su veliku borbu sa Sutjeskom, u drugom kolu NLB ABA lige, ali su posle Heliosa bacili na kolena i Sutjesku na njenom terenu - 81:89 (25:19, 18:32, 16:15, 22:23).

Duel je prelomljen u drugoj četvrtini, jer su se gosti digli iz nokdauna posle startnih 10 minuta i u nastavku surovo kažnjavali greške crnogorskog sastava, otišavši na lep plus posle prvog poluvremena (43:51).

U nastavku su oba sastava dosta oscilirala, ali su Subotičani odbijali protivnikove napade, pa su i u zadnju deonicu poneli obećavajući plus (59:66). I do kraja čuvali i sačuvali već viđenih 2-0 na startu nove sezone regionalnog takmičenja.

Najefikasniji u sastavu Spartaka bili su Andrija Bojić sa 25, Aleksandar Cvetković sa 18, Filip Barna sa 17, Dušan Kutlešić sa 15 poena. Kod Sutjeske, Dakan Brajsi je postigao 23, Vladimir Tomašević 15, Radosav Spasojević 13, Pavle Đurišić 11 poena.