ABA liga

Jan Špan razoružao "pantere": Krka posle produžetka pobedila FMP u Železniku

02.10.2023 19:24
Jan Špan razoružao "pantere": Krka posle produžetka pobedila FMP u Železniku ABA/Mega Mis/Ivica Veselinov

Košarkaši Krke su posle drame i produžetka pobedili FMP u Železniku 99:97 (27:18, 26:26, 21:24, 9:15, 15:14) na startu AdmiralBet ABA lige. Vodili su gosti iz Slovenije od prvog do 35. minuta, uporni "panteri" su uspeli da se vrate u meč, prokockali su pobedu, a u produžetku je Jan Špan poneo epitet igrača meča, uz Jurija Macuru svakako najbolji akter na parketu.

Prekid meča zbog kvara na satu u 4. minutu više je prijao gostima iz slovenije koji su uz odličan procenat šuta od 9:13 stigli na 9:22 na tri minuta pre kraja deonice i dobili taj prvi deo 27:18.

Francuz Igo Beson, koji je debitovao danas za "pantere" a stigao samo pre dva dana, sa nekoliko dobrih poteza i "trojkom" primakao je svoj tim na "minus tri" (30:33), ali su raspoloženi centar Jurij Macura, sjajni Jan Špan i ostali igrački Krke vratili dvocifrenu prednost, da bi se prvo poluvreme završilo 44:53. Gosti iz Slovenije imali su procenat šuta od 67,9 odsto, za tri poena šutirali su 7/6, za razliku od FMP-a koji je pogodio samo dve iz 11 pokušaja.

FMP je uspeo tokom treće deonice da smanji prednost gostiju (68:74), a na 5:33 minuta pre kraja i da prvi put povede 75:74 posle trojke Subotića. Igralo se koš za koš, Tarner i Votson su dorbo igrali "dva na dva", domaćini su zatvorili Macuru, ali su ga zaboravili na 70 sekund pre kraja kada je iz kontre za 83:83, ali je i promašio dodatno bacanje.

Obe ekipe su prokockali po dva napada, pa se igrao produžetak. A, onda je presudila dalekometna paljba Krke, čak tri trojke (Špan, Škedelj, Cerkvenik), odveli su goste na 96:92. I nisu gosti zaključali meč. Igo Beson je pokazao zašto je bio na letnjoj NBA ligi, pogodio je dva bacanja, pa trojku na 11 sekundi pre kraja za 97:98. Radovanović je pogodio samo jedno bacanje, a zatim je udario "rampu" Vokeru na šutu za tri poena i bodovi su otišli za Sloveniju.

Macura je bio najefikasniji kod Krke sa 23 poena (10/9 šut, 8 sk), Špan je dodao 18 (8/4 za tri, 10 as), a Cerkvenik 13 (3/3 za tri). Kod domaćina novajlija Igo Beson ubacio je 23 poena (5/3 za tri), Votson je postigao po 19 poena, Subotić je dodao 14 poena uz 10 skokova.