pre 12 minuta 21: 36
Sjajna Srbija srušila svetskog vicešampiona za 3/4 u Braziliji!
"Orlovi" uzleteli visoko na početku Lige nacija...
Admiral Bet ABA liga/Dragana Stjepanović
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović izjavio je večeras da je ekipa Studentskog centra zasluženo osvojila Superkup regionalne ABA lige.
Partizan je ranije večeras u finalu Superkupa poražen od Studentskog centra rezultatom 83:81.
"Prisustvovali smo jednoj veoma, veoma dobroj košarkaškoj utakmici. Sve se odlučilo u poslednjim trenucima meča. Utakmica je bila veoma zanimljiva. Želim da čestitam ekipi Studentskog centra na osvajanja Superkupa, a posebno mom kolegi Andreju Žakelju. Mislim da je izvanredno vodio ekipu tokom celog turnira, a posebno večeras", rekao je Obradović na konferenciji za medije.
On je istakao da je utakmica bila puna preokreta. Studentski centar je serijom 10:0 u finišu stigao do pobede.
"Imali smo priliku da veoma lako privedemo meč kraju, ali smo napravili neke brzoplete odluke u napadu, a onda smo u odbrani lako dozvolili da se vrate u meč. Oni su šutem za tri poena poveli sa dva razlike. Imali smo zicer ispod koša u poslednjem napadu, ali ga nismo iskoristili. Pričati o poslednjem napadu i poslednjoj odbrani je nešto što mene nikada nije interesovalo. U svakom slučaju čestitke Studentskom centru na osvojenom trofeju", rekao je Obradović i zahvalio organizatorima Superkupa.
Partizan nije iskoristio poslednji napad pošto je Frenk Kaminski imao priliku da "crno-belima" donese izjednačenje.
"Znali smo kako će da igraju u odbrani, to je bilo jedno od rešenja. Uvek timu morate da ponudite više rešenja. Kaminski je bio sam ispod koša, promašio je zicer, to je sastavni deo igre", naveo je Obradović.
Partizan je u Podgorici igrao bez povređenog Mateuša Ponitke.
"Ponitka je prošao pripreme, ali nažalost ima tu povredu koja ga je sprečila da bude sa ekipom. Ne verujem da će igra na turniru u Atini, pošto već u petak putujemo u Grčku. Srećna je okolnost da do početka prvenstva u ABA i Evroligi imamo još desetak dana. Videćemo kakva će biti situacija. Neki igrači moraju da se odmore, a neki da podignu formu. Pripremi period je uvek takav, neki su manje spremni, neki više. Uvek se reaguje, dok ne počne ono što je najvažnije, a to su su zvanične utakmice", istakao je Obradović i zahvalio navijačima Partizana na podršci.
FIFA je u budžetu predvidela rekordne prihode za Svetsko prvenstvo u Severnoj Americi.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
21.01.2025 14: 10
Partizan se nalazi na 11. mestu na tabeli Evrolige sa učinkom 11-11, dok je Pariz na trećoj poziciji sa 13 pobeda i osam poraza
28.11.2024 11: 00
Kapiten Vanja Marinković je ponovo u stroju. On je poslednje tri utakmice propustio zbog bola u leđima.
11.10.2024 17: 49
Trener košarkaša Partizana Željko Obradović izjavio je danas ekipa mora da pronađe snagu za predstojeći gust raspored.
25.08.2024 18: 30
KK Partizan se već nekoliko dana sprema za novu sezonu, a od danas Željko Obradović na raspolaganju ima igrača više.
YouTube
pre 27min
YouTube
pre 54min
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 1h
pre 2 sata 19: 00
Najbolji asistent Evrokupa Arnas Velička mogao bi da zaigra u ABA ligi naredne sezone
pre 9 sati 12: 26
Prvak Grčke ozbiljno "zagrizao" za nemačkog reprezentativca
pre 10 sati 11: 22
Burna proslava trijumfa košarkaša Njujorka protiv San Antonija.
pre 23 sata 22: 22
Tim Ćavija Paskvala maksimalnim rezultatom izborio je plasman u finale španskog prvenstva
Ostavite komentar