Kejn dvostruki strelac u trijumfu Bajerna: Bavarci rutinirali Augzburg

27.08.2023 19:49
Kejn dvostruki strelac u trijumfu Bajerna: Bavarci rutinirali Augzburg Tanjug/Tom Weller/dpa via AP

Bajern je u drugom kolu Bundeslige na svom stadionu rutinski savladao Augzburg 3:1 (2:0), a dvostruki strelac bio je Hari Kejn.

Napadač engleske reprezentacije je u 40. minutu bio siguran sa bele tačke, da bi u 69. zatresao mrežu na asistenciju Alfonsa Dejvisa.

Domaćin je do vođstva stigao u 32. minutu autogolom Feliksa Udokaija, a do utešnog gola gost je došao u 86. minutu preko Diona Drene Belja.

Mainc je ranije danas remizirao sa Ajntrahtom 1:1 (1:0). Domaćin je imao vođstvo tokom većeg dela utakmice, pošto je poveo u 25. minutu preko Jae-Sung Lija, da bi gosti do boda došli u prvom minutu nadoknade golom Omara Marmuša.