20.08.2023 19:34
Mozzart bet prva liga Srbije: "Romantika" i na Ubu, briljirali Mituljikić i Kahvić MN Press

OFK Beograd je kao gost pobedio Jedinstvo na Ubu 3:0 (2:0) i ostao suveren lider Mozzart bet Prve lige Srbije posle trećeg kola. Nastavili su mladi fudbaleri "romantičara" da briljiraju, Zvezdina deca Nikola Mituljikić i Aleksadnar Kahvić bili su autori svih golova.

Zna se na Ubu koliko je brz i spretan Nikola Mituljikić, ali nisu uspeli da ga zadrže ni u prvom napadu pa je već posle 60 sekundi stajalo 0:1. Kahvić je nastavio u ritmu "najmanje gol po meču", pa je zatresao mrežu pred kraj poluvremena, što je bio njegov peti pogodak u prva tri kola. Mituljikić je već s početka nastavka otklonio sve dileme.

Imao je Grafičar šansu da ostane uz rame "romantičarima", ali u gradskom derbiju nije uspeo da nadmudri "majstore" sa Novog Beograda. "Kraj Studenjaka" je bilo 1:1, domnaćin je vodio od 10. minuta golom Nuredinija, izjednačio je autogolom Simčević.

Treće kolo sutra zatvaraju Dubočića i RFK Novi Sad. Biće to poseban dan za Leksovac, ali i Srbiju jer će se meč igrati od 20.00 časova na otvaranju novog stadiona, uz direktan prenos na TV Arena 1 Premium.