Izvor: Tanjug

20.08.2023 10:00
Mesi nastavlja da osvaja trofeje i "preko bare": Inter Majami je šampion Liga kupa Tanjug/AP Photo/George Walker IV

Fudbaleri Intera iz Majamija osvojili su Liga kup, pošto su jutros u gostima posle boljeg izvođenja jedanaesteraca pobedili Nešvil - 1:1 (penali 10:9).

Meč je posle 90 minuta završen bez pobednika, 1:1. Inter je poveo golom Lionela Mesija u 23. minutu. Ovo je Argentincu bio 10. pogodak na sedmom meču u dresu kluba iz Majamija. Domaći fudbaleri su izjednačili u 56. minutu golom Fafa Pika.

Fudbaleri Intera su od 11 penala pogodili deset, a igrači Nešvila jedan manje. U poslednjoj, 11. seriji, golman Intera Drejk Kalender je bio precizan sa 11 metara, a onda je odbranio penal protivničkom čuvaru mreže Eliotu Paniku. Inter je osvojio prvi trofej u klupskoj istoriji.

Mesi je stigao do 44. trofeja u karijeri, a Argentinac je postao najtrofejniji igrač u istoriji fudbala.