Srpski tandem spasio Torino: Gol Ilića i asistencija Radonjića u Kupu Italije

Autor: Mateja Petković

14.08.2023 23:40
Srpski tandem spasio Torino: Gol Ilića i asistencija Radonjića u Kupu Italije Guliver/IMAGO/Gribaudi/ImagePhoto

Vezista srpske reprezentacije, Ivan Ilić, bio je strelac pobedonosnog pogotka Torina u pobedi nad Feralpisalom 2:1 (1:1) u okviru Kupa Italije, dok se Nemanja Radonjić našao u ulozi asistenta kod prvog gola "bikova".

Feralpisao je poveo pogotkom Davidea Di Molfete 17. minutu, ali je brzonogi Radonjić u 22. uspeo da uposli Mergima Vojvodu, te su na taj način izabranici Ivana Jurića došli do izjednačenja.

Na potpuni preokret se čekalo sve do same završnice, kada je u 85. minutu upravo Vojvoda proigrao Ilića, a ovaj se odlično snašao i sproveo loptu u mrežu sa konačnih 2:1 u korist Torina.

Podsetimo, bila je ovo prva zvanična utakmica u novoj sezoni koju je nekadašnji vezista Crvene zvezde odigrao u dresu torinskog kluba, te će mu sigurno na psihološkom planu pomoći činjenica da je bio pogotkom otvorio novi takmičarski ciklus.