pre 7 minuta 13: 37
Odveo Francusku na Mundijal, pa se vratio u Madrid: Kilijan Mbape napustio reprezentaciju zbog povrede
Kilijan Mbape je bio jedan od najzaslužnijih za prolaz "trikolora" na Mundijal, ali je u međuvremenu zadobio blagu povredu...
TV Arena sport/ Screenshot
Prvim mečevima četvrtfinala startovala je danas završnica Kupa Rusije koja se igra po specifičnim propozicijama. Posle odigrane eliminacione i grupne faze koje su se odvijale u dva paralelne "staze" - one Premije lige i druge Regionalne - stiglo se do nokaut faze.
U stazi Premijer lige danas su odigrana dva meča. Rostov i Ural, za koji je igrao srpski internacionalac Lazar Ranđelović odigrali su bez pobednika 1:1. Pobednik ovog dvomeča igrače u polufinalu protiv boljeg iz duela CSKA Moskva - Krasnodar.
"Gorela" je Moskva na "minus 11" jer su prvi meč odigrali Lokomotiva i Spartak a pobdu su odneli gosti 0:1. Po veoma hladnom vremenu i dvocifrenom minusu, Spartak je došao do prednosti u 19. minutu. Danil Prucej je sa ivice šensaesterca pogodio kroz šumu nogu sam ugao gola Lokomotive. Bili su bolji "armejci" sat vremena, ali je onda Lokomotiva u 70. minutu bila blizu izjednačenja jer je Artjom Dzjuba pogodio stativu. Samo osam minuta kasnije Magkeev je zatresao mređu Spartaka, ali se gledao VAR i pogodak je bio poništen zbog ofsajda.
Trener Spartaka Giljerme Abaskal je, zanimljivo, izveo startnu postavu sastavljenu od ruskih igrača. Šestorica stranaca ostali su na klupi, tek je Kvinsi Promes ušao posle sata igre umesto Melešina, a u finišu Martins, Balde i Tavareš. Pobednik ovog duela igraće sa boljim iz dvomeča Krila Sovjetov - Dinamo.
Istovremeno se igraju i četvrtfinala "Regionalne staze", u kojima se sastaju četiri trećeplasirane ekipe iz grupne faze "Premijer staze" i pobednici regiona. Parovi plej-ofa četvrtfinala su Ufa-Akhmat, Akron-Torpedo Moskva, Volga-Zenit i Zvezda Sankt Peterburg-Pari Nižnji Novgorod. Igra se samo po jedan meč.
Takmičenje u ovom delu se nastavljaju mečevima četvrtfinala u kojima će snage odmeriti pobednici plej-ofa Regiona i poraženi iz četvrtfinala "staze Premijer".
Pobednici četvrtfinala igraju plej-of polufinala u "stazi regiona" protiv poraženih iz polufinalnih mečeva "staze Premijera". Dva pobednika igraju zatim plej-of finala, da bi pobednik odigrao sa poraženim iz finala "staze Premijer" za meč Superfinala sa pobednikom finala "staze Premijer".
U velikom finalu za trofej će se boriti 11. juna na stadionu "Lužniki" pobednik "staze Premijer" i pobednik neverovatno duge i izazovne "staze Regiona".
Složeno jeste, ali je sve napravljeno da bi se što duže igralo. Teoretski može da se dogodi da ekipa iz "staze Premijer" koja je ispala u četvrtfinalu na kraju dođe do trofeja. Šampion Rusije Zenit, koji je bio treći u grupnoj fazi "staze Premijer" i takmičenja nastavio u "stazi Regiona" moraće da eliminiše šest rivala da bi došao do finala. Sa druge strane ekipama iz četvrtfinala "staze Premijer" do finala im je potrebno da eliminišu tri protivnika.
Kup Rusije, četvrtfinale (staza Premijer)
Sreda
Rostov - Ural 1:1 (0:1)
/Komličenko 67 - Kaštanov 6 pen/
Lokomotiva M. - Spartak M. 0:1 (0:1)
/D. Prucev 16/
Četvrtak
Krila Sovjetov - Dinamo M. 13.00
CSKA - Krasnodar 15.30
Revanš mečevi igraju se 27. i 28. februara.
Četvrtfinale (Regionalna staza)
Subota, 25. februar
Volga - Zenit 12.30
Nedelja, 26. februar
Akron - Torpedo Moskva 10.00
Ufa - Akhmat 12.30
Ponedeljak
Zvezda SP - Nižnji Novgorod 12.30
Igra se po jedan meč.
Projekt NBA Evrope prelazi iz koncepta u implementaciju. Izvršni direktor NBA Evrope George Aivazoglou potvrdio je da je cilj da liga počne u oktobru 2027. godine, dok komesar Adam Silver taj vremenski okvir naziva "ambicioznim, ali realnim" i naglašava da ne želi odgađanje posle 2028.
Premijer liga je skupo takmičenje u kojem je uspeh teško postići, te je sve izraženija potreba za velikim zaduživanjem kako bi se došlo do željenog uspeha. Nova grupa kreditora sada pokušava da se uključi u ovu igru.
Sporting iz Lisabona prikupio je 225 miliona evra prodajom obveznica za modernizaciju stadiona i njegovo pretvaranje u zabavni centar.
Nakon gotovo pet godina pravnog i političkog rata oko projekta Superlige, Real Madrid pokrenuo je novi front, ovaj put sudski.
Kada je NFL prošle sedmice objavio prodaju manjinskih udela u tri kluba, Giantsima, Patriotsima i 49ersima, vrednosti su premašile sve dosadašnje rekorde u svetu sporta.
29.04.2025 21: 29
Fudbaleri Spartaka iz Moskve slavili su na moskovskom derbiju protiv Dinama sa 2:1 (1:1) u polufinalu Kupa Rusije.
23.11.2024 17: 56
Spartak je pobedio Lokomotivu 5:2 (3:0) u derbiju 16. kola ruske Premijer lige.
18.08.2024 18: 27
Spartak ubedljiv protiv Fakela, Lokomotiva srušila Nikolićev CSKA.
29.08.2023 20: 43
Srpski reprezentativac, Srđan Babić, bio je strelac jednog od četiri pogotka njegovog novog kluba, Spartaka iz Moskve u derbiju protiv Dinama 4:1 (4:0) u okviru trećeg kola Kupa Rusije.
pre 7 minuta 13: 37
Kilijan Mbape je bio jedan od najzaslužnijih za prolaz "trikolora" na Mundijal, ali je u međuvremenu zadobio blagu povredu...
pre 48 minuta 12: 56
Mirković je dodao da je zadovoljan energijom i pristupom svojih igrača tokom priprema, a današnji duel vidi kao priliku da tim produži niz trijumfa, posle pobede nad Rumunijom u Aradu.
pre 1 sat 12: 35
Španski arbitar Rikardo de Burgos sudiće meč između fudbalera Srbije i Letonije
pre 2 sata 11: 36
Italija je ovom pobedom postavila i novi rekord: šest vezanih trijumfa u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo. Ipak, ni to im, po svemu sudeći, neće biti dovoljno za direktan plasman, pa će morati u baraž.
Ostavite komentar