Ko bi rek'o čuda da se dese, Hajduk pobedio Dinamo na njegovom "Maksimiru"

21.07.2023 23:26
Ko bi rek'o čuda da se dese, Hajduk pobedio Dinamo na njegovom "Maksimiru" Guliver

Fudbaleri Hajduka šokirali su zagrebački Dinamo, pošto su na terenu večitog rivala slavili minimalnu, ali tri boda u novom prvenstvu Hrvatske vrednu pobedu pred njegovim navijačima - 1:2.

Mada su "modri" imali više od igre i skoro sve vreme držali utakmicu pod svojom kontrolom, a "beli" u fazama bili potpuno bezopasni po mrežu domaćina, "plen" je otišao na jadransku obalu.

I to posle rezultatskog preokreta. Dinamo je poveo golom Bruna Petkovića 35. minutu, a isti igrač koštao ga je makar remija, kada je promašio penal u drugom poluvremenu (64).

Na drugoj strani, Marko Livaja je doneo izjednačenje (74), kao kaznu za kardinalnu grešku reprezentativnog golmana Dominika Livakovića pre toga, dok je Ođiđa-Ofoa iz kornera proigrao Rokasa Pukštaša a ovaj u nadoknadi vremena (90+3) učinio da "Maksimir" zanemi.