Baturina pogodio, Dinamo pobedio Hajduk i osvojio Superkup

15.07.2023 22:13
Baturina pogodio, Dinamo pobedio Hajduk i osvojio Superkup Tanjug/AP Photo/Frank Augstein

Šampion Dinamo iz Zagreba osvojio je osmi put Superkup Hrvatske pošto je pobedio Hajduk iz Splita 1:0 (0:0).

U prilično izjendačenoj igri, u kojoj je Dinamo bio bolji sve do gola Marija Baturine u 52. minutu, a Hajduk propustio preko Čuljića priliku da izjednači i meč uvede u penal seriju, presudila je jedna dobra akcija Zagrepčana.

Martin Baturina je započeo i završio dobar napad. Povratan pas Bruna Petkovića volej udarcem sproveo je sa 12-13 metara u mrežu. Filip Čulić je desetak minuta kasnije propustio zicer za izjednačenje, galvom je poslao loptu preko prečke.

Igor Bišćan je tako u kartkom roku osvojio dva trofeja na klupi Dinama, dok je trener Hajduka Ivan Leko bio isključen pred kraj prvog poluvremena zbog prigovora. Sezona NHL lige startuje već narednog vikenda.