Gordon odveo Englesku u polufinale EP za mlade reprezentacije

02.07.2023 20:17
Gordon odveo Englesku u polufinale EP za mlade reprezentacije Tanjug/Zac Goodwin/PA via AP

Mlada selekcija Engleske boriće se protiv Izreala za plasman u finale EP jer je danas pobedila u četvrtfinalu Portugaliju 1:0 (1:0) na stadionu "Ramaz Šengelija" u Kutaisiju (Gruzija).

Mladi reprezentativci "Gordog Albiona" iskoristili su bolju igru u prvih pola sata i golom napadača Njukasla Entonija Gordona u 34. minutu poveli 1:0. Od tog časa su Portugalci diktirali tempo, napadali, ali nisu uspevali da probiju čvrst bedem isped golmana Traforda.

Slovenački sudija Rade Obrenović je u 69. minutu dosudio penal za Portugaliju, ali je naknadnim pregledavanjem VAR-a ustanovio da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu. Nekoliko minuta kasnije Enrike Arauho je propustio najbolju priliku za izjednačnjem, sa nekoliko metara je pogodio prečku!

Do kraja meča su Englezi uspeli da se odbrane, a u polufinalu protiv Izraela  5. jula u Batumiju (Gruzija) neće moći da računaju na Bendžamina Džonsona zbog kartona.