pre 1 minut 18: 03
(UŽIVO) Dubai - Partizan (1/4): Crno-beli traže brejk na Bliskom istoku
Košarkaši Dubaija dočekaće Partizan u okviru prvog meča finalne serije AdmiralBet ABA lige sa početkom od 18.00 časova (Arena 1 Premium).
Fudbaleri ruskog Akrona iz Toljatija ovosezonsko takmičenje u Premijer ligi Rusije okončali su na 13. poziciji sa 27 osvojenih bodova, tako da su opstanak u elitnom rangu ruskog fudbala tražili kroz dodatni baraž gde su u dvomeču bili bolji od Rotora iz Volgograda.
Kako ekipa naredne sezone ne bi strepela za opstanak, agilno rukovodstvo kluba već sada uveliko radi na promenama koje će omogućiti Akronu da barem znatno ranije uđe u “mirnu luku” ruskog klupskog fudbala.
Prioritet ruskog kluba jeste aktuelni trener beogradskog Partizana Srđan Blagojević sa kojim je već razgovarao generalni direktnor Akrona, ali se u međuvremenu pojavio i (ne)rešiv problem.
Datum rođenja: 6. jun 1973. godine
Mesto rođenja: Beograd
Trenerska karijera: Sremčica, Kovačevac, Srem Jakovo, Žarkovo, IMT, Bežanija, Inđija, Javor, Kaspi (Kazahstan), Astana (Kazahstan), Debrecin (Mađarska), Partizan
Naime, u važećem ugovoru stratega crno-belih stoji klauzula da on može napustiti Humsku uz obeštećenja u iznosu od 1.000.000 evra, što je suma koju klub iz Toljatija ne želi da plati. Prema informacijama iz Rusije rukovodstvo Akrona bi prihvatilo određeno "simbolično" obeštećenje što svakako ne zadovoljava nikoga u redovima beogradskog Partizana.
Usled svega navedenog Fudbalski klub Partizan je dao rok ruskom klubu i Srđanu Blagojeviću do petka 5. juna da razreše navedenu situaciju, a nakon navedenog termina klub zasigurno neće izdati dozvolu treneru da preuzme klub iz Toljatija, prenosi "Telegraf".
Jedno je jasno, sve zainteresovane strane imaju svega 24 časa da razreše "gordijev čvor", a nakon isteka roka Partizan ili Akron će morati da se okrenu tržištu i potraže novo rešenje za poziciju šefa stručnog štaba.
Od svetskog prvenstva u fudbalu 2026. deli nas još samo nešto više od nedelju dana.
Fudbalski i politički projekat Viktora Orbana u Mađarskoj, dug 16 godina, počinje da se raspada nakon njegovog izbornog poraza, ostavljajući iza sebe snažno državno finansiran sistem sa brojnim kontroverzama i neostvarenim ciljevima.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
29.05.2026 09: 26
Nema mira u redovima crno-belih
30.05.2026 15: 34
Može li neko da razvežegordijev čvor u Humskoj?
29.04.2026 22: 42
Ima veliku želju da se vrati u Humsku
pre 6 sati 11: 47
Dogovora i dalje nema, ali...
pre 33 minuta 17: 32
Predsednik Mančester sitija otkrio pozadinu dugog rada trofejnog Španca u engleskom klubu.
pre 54 minuta 17: 11
U najavi rokada srpskih fudbalskih stručnjaka u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
pre 1 sat 16: 50
Nije mu strano da igra u "vrućim" atmosferama...
pre 1 sat 16: 49
Nekoliko nemačkih i engleskih medija objavilo je da je šampion Nemačke krenuo po jednog od najboljih levih bekova u Bundesligi, Natanijela Brauna.
Ostavite komentar