pre 32 minuta 23: 21
Zadovoljan sam, ali idemo korak po korak: Prve reči trenera Stankovića nakon trijumfa u Severnoj Irskoj
Zadovoljstvo startom sezone.
Fudbalski savez Srbije zvanično je dobio saglasnost Vlade Republike Srbije za kandidaturu Beograda za organizaciju finala Lige Evrope 2029. godine, koje bi trebalo da bude odigrano na novom Nacionalnom stadionu u Surčinu.
Time je Srbija i formalno ušla u trku za domaćinstvo jednog od najvećih evropskih fudbalskih događaja, a konkurencija neće biti mala. Među kandidatima su i Francuska sa stadionima "Park prinčeva" u Parizu i arenom u Lionu, zatim italijanski Torino, kao i Ankara i Bukurešt.
Ukoliko kandidatura bude uspešna, to bi bilo prvo evropsko klupsko finale tog ranga organizovano u Srbiji, a ujedno i najveći sportski događaj planiran na budućem nacionalnom stadionu.
Podsetimo, ovogodišnje finale Lige Evrope odigrano je u Istanbulu, na stadionu Bešiktaša, gde je Aston Vila savladala Frajburg rezultatom 3:0.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
21.06.2026 20: 44
Kraj kontroverzi koje su razbesnele fudbalski svet.
16.06.2026 19: 38
Šta se dešava kada fudbalska magija nestane, stadioni utihnu, a zbog lošeg ponašanja lopta postane kockasta? Odgovor na ovo pitanje donosi nova, jedinstvena dečja knjiga "Loptoslav u misiji Spasimo fudbal" autorke Aleksandre Petrovski, koja je od danas zvanično u prodaji.
16.06.2026 09: 03
Prve utakmice kvalifikacija zakazane su za 9. i 16. jul, dok će naredna faza žreba biti održana već narednog dana.
pre 32 minuta 23: 21
Zadovoljstvo startom sezone.
pre 36 minuta 23: 17
Mladi vezni igrač "crveno-belih" zadovoljan pobedom u Sevrnoj Irskoj.
pre 38 minuta 23: 15
Kako prenose engleski mediji, "tobdžije" ozbiljno razmatraju angažovanje iskusnog engleskog reprezentativca Džona Stounsa, koji je trenutno bez kluba.
pre 57 minuta 22: 56
Vikingur je pobedio Ber Ševu 2:1 (0:0) u prvom meču drugog kola kvaliifkacija za UEFA Ligu šampiona.
Ostavite komentar