pre 15 minuta 12: 22
Zvezdin adut ide na Mundijal: Južna Koreja objavila konačan spisak
Pažnju je privukao je Jens Kastrop, koji je postao prvi fudbaler mešovitog porekla pozvan u reprezentaciju.
Credit: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia
Rob Diperink neće sudiji mečeve Mundijala 2026 (11. jun - 19. jul), iako je delegiran za planetarni fudbalski šampionat i Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku. Tako je odlučila FIFA.
Sudska komisija Međunarodne fudbalske federacije prvo mu je ukazala poverenje, a onda mu ga uskratila, zbog toga što je bio optužen za seksualno uznemiravanje maloletnika u Londonu. Nije vredelo što je taj postupak obustavljen.
"FIFA može da potvrdi da je Rob Diperink uklonjen sa liste sudija za Svetsko prvenstvo", šturo je objavila FIFA putem društvenih mreža, dok je Holanđanin dao duži komentar onoga što mu se desilo.
"Duboko sam ožalošćen što sam pogrešno optužen. Optužbe su odbačene veoma brzo nakon temeljne istrage. FIFA, UEFA i KNVB su od početka imali punu transparentnost sa moje strane. Naravno da sam razočaran što neću biti na Svetskom prvenstvu", utučen je iskusni delilac pravde u izjavi za holandski Telegraf.
Diperink je dobio podršku matičnog Saveza, ali ni to nije odvratilo ljude iz FIFA da mu izbrišu ime sa spiska, jer smatraju da je previše bilo to što je uopšte došao u situaciju da bude bilo kako deo takvog jednog skandala.
Policija u Londonu potvrdila je da protiv holandskog arbitra neće biti daljih postupaka. Sprovedena je detaljna istraga tokom koje su pregledani snimci nadzornih kamera, kao i digitalni uređaji, ali 'prag dokaza nije ispunjen', saopštili su nadležni.
Postoji trenutak koji mnogi iskusni sportski novinari prepoznaju na prvu. Sednete uz nekoga od pedeset ili više godina, gledate utakmicu na kablovskoj televiziji, i negde između prvog i drugog poluvremena na ekranu se pojavi grafikon.
Baražni meč za plasman u Premijer ligu poznat je kao najprofitabilniji meč u ovom sportu. Ove godine, jedan od timova je možda već izgubio svoju šansu i pre nego što se lopta zakotrlja.
Teško je odvojiti sport od politike, a FIFA je odavno odustala od svakog pokušaja da to učini.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
06.05.2026 13: 26
Iranska strana insistira da domaćini pokažu "apsolutno poštovanje" prema delegaciji, uz jasnu poruku da bilo kakvi incidenti mogu imati ozbiljne posledice.
29.04.2026 21: 29
Šta li se tek može očekivati pred sam start SP?
29.04.2026 10: 41
Bord Međunarodne fudbalske federacije odobrio sprovođenje u delo novih disciplinskih mera.
28.04.2026 11: 24
Ovaj predlog bi mogao da bude usvojen na sledećem sastanku FIFA.
pre 15 minuta 12: 22
Pažnju je privukao je Jens Kastrop, koji je postao prvi fudbaler mešovitog porekla pozvan u reprezentaciju.
pre 31 minut 12: 06
Defanzivac selekcije "zemlje izlazećeg sunca" emotivno primio odluku selektora.
pre 2 sata 09: 50
Dok čekamo na ime šampiona Premijer lige red je da vidimo kome će pripasti preostali engleski klupski trofej.
pre 3 sata 09: 28
Mnogo klubova još ne zna u kome će od UEFA takmičenja završiti, odnosno da li će ostati u najvišem nemačkom rangu nemačkog fudbala.
Ostavite komentar