Magnes Akliuš transfer Mančester junajted Liverpul | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz fudbala

U susret predstojećem prelaznom roku: Velika borba Mančester junajteda i Liverpula za sjajno francusko krilo

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

07.04.2026 22:49
Magnes Akliuš Tanjug/AP Photo/Thibault Camus
Magnes Akliuš

Tekuća sezona polako se bliži kraju, i nekako, po nepisanom pravilu, često baš u to vreme počinju razna transfer nagađanja. Treba uzeti u obzir činjenicu da nam predstoji Svetsko prvenstvo, pa bi baš zbog toga veliki broj klubova mogao da bude aktivan na samom početku letnje transfer pijace.

Zanimljive vesti stižu iz Francuske, krilo Monaka Magnes Akliuš mogao bi predstojećeg leta da naplati sjajne partije u ovom klubu, jer se za njega veoma interesuju Mančester junajted i Liverpul. Junajted će morati u predstojećem roku da se pozabavi krilnim pozicijama, traže se igrači na obe strane terena, dok će Liverpul morati da traži zamenu za Mohameda Salaha, koji napušta klub na kraju sezone. Akliuš neće biti jeftin, pretpostavlja se da Monako neće tražiti manje od pedeset miliona evra za momka koji je u tekućoj sezoni ostvario učinak od sedam golova i osam asistencija.

Odbrambeni igrač Intera Alesandro Bastoni ima veliku želju da pređe u Barselonu, pišu španski mediji. Bastoni je glavni cilj Barselone za poboljšanje njihove odbrambene linije, a italijanski reprezentativac veruje da je za sve tri strane najbolje da se što pre počne sa pregovorima. Međutim, mediji izveštavaju da bi štoper Bolonje Džon Lukumi mogao biti jeftinija alternativa, jer bi njegov transfer koštao 25 miliona evra u odnosu na Bastonijevih 60 miliona evra.

Sve je izvesnije da će Ibrahima Konate produžiti svoj boravak u Liverpulu, jer ulazi u poslednjih nekoliko meseci svog ugovora na Enfildu. Francuski mediji navode izričitu želju snažnog defanzivca da mu se budućnost reši pre Svetskog prvenstva ovog leta. Za dvadesetšestogodišnjaka je zainteresovan Real Madrid, ali izgleda da je bliži potpisivanju još jednog ugovora sa Liverpulom. Aktuelni šampion Premijer lige gradi odbranu za budućnost sa već zaključenim dolaskom Žeremija Žakea, koji je francuskom Renu plaćen 60 miliona evra.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar