pre 26 minuta 16: 46
Informacije nisu optimistične: Hitno se oglasila bolnica o zdravstvenom stanju Mirčee Lučeskua
Lekari vode lavovsku brobu za njegov život.
ŽFK Crvena zvezda
Vikend za nama doneo je sjajne fudbalske predstave kada je u pitanju superligaški fudbal za dame.
Kada je reč o grupi koja se bori za titulu, odigran je fantastičan derbi na beogradskoj Marakani gde su se sastale ekipe Crvene zvezde i Spartaka, dok je na stadionu u Bajši Vojvodina savladala domaći TSC i stigla nadomak istorijskog plasmana u evropske kupove, a ni borba za titulu nije tako daleko.
U grupi za opstanak vlada potpuna drama i u ovom momentu jedino je jasno da se ništa ne zna.
ŽFK TSC - ŽFK Vojvodina 0:1 (0:1)
Novosadski superligaš nastavlja da ispisuje najslavnije stranice klupske istorije. Nakon trijumfa nad subotičkim Spartakom (1:0) i Crvenom zvezdom (3:1), crveno-bele iz "srpske Atine" su otputovale u Bajšu gde su se sastale sa ekipom TSC.
Pitanje pobednika bilo je rešeno već u 17. minutu. Sjajan prodor Milice Bulatović po levom krilu, ušla je kazneni prostor domaće ekipe i uposlila Anastasiju Vuksanović kojoj nije bilo teško da iz neposredne blizine matira Jefimiju Škandro.
Ovim trijumfom Vojvodina je preskočila subotički Spartak na prvenstvenoj tabeli i sada se sa 36 osvojenih bodova nalazi na drugoj poziciji. Novosadske crveno-bele imaju tri boda manje u odnosu na Crvenu zvezdu, tako da se i dalje nalaze u borbi za šampionski pehar.
Sa druge strane TSC se nalazi na četvrtoj poziciji sa 33 boda, ali je ekipa iz Bačke Topole opravdala svoje učešće među četiri najbolje ekipe i u mnogome je već sada uticala na stanje na tabeli.
ŽFK Crvena zvezda - ŽFK Spartak 5:3 (2:1)
Sjajna fudbalska predstava odigrana je na terenu sa veštačkom travom stadiona "Rajko Mitić". Bio je to meč koji je mogao da zadovolji i najprobirljivije fudbalske sladokusce koji je obeležila Sofija Sremčević koja je bila strelac tri pogotka.
Kompletan izveštaj sa meča ŽFK Crvena zvezda i ŽFK Spartak, možete pročitati OVDE.
Trijumfom u velikom derbiju devojke u crveno-beloj sportskoj opremi stigle su do 39. osvojenog boda i nalaze se na liderskoj poziciji sa tri boda više u odnosu na novosadsku Vojvodinu.
Kada je reč o Subotičankama, one su serijom od tri uzastopna poraza pale na treće mesto i već sada je izvesno da i treću godinu za redom šampionski pehar neće putovati na sever Srbije.
Sledi dvonedeljna pauza u superligaškom karavanu za dame, a u narednok 4. kolu Vojvodina u Novom Sadu dočekuje Spartak, dok lider sa Marakane gostuje ekipi TSC.
Superliga Srbije za žene (plej-of, 3. kolo)
petak
ŽFK TSC
0:1 (0:1)
ŽFK Vojvodina
Vuksanović 17'
subota
ŽFK Crvena zvezda
5:3 (2:1)
ŽFK Spartak
Sremčević 6, 36(p), 82'
I. Miladinović 57'
Đorđević 87'
Mitić 27'
Smit 65'
Vranić 78'
ŽFK Radnički 1923 - ŽFK Partizan-Sloga 0:1 (0:0)
Na stadionu Sportskog centra "Pampas" u Donjoj Trnavi, fudbalerke Radničkog 1923 ugostile su Partizan-Slogu u meču kojem su Kragujevčanke trijumfom mogle gotovo već sada da obezbede opstanak elitnom rangu srpskog ženskog fudbala.
Međutim, situacija na travnatom tepihu nije se odvijala na željeni način po domaću ekipu.
Tokom prvog poluvremena golova nije bilo, a ključni trenutak meča dogodio se u 82. minutu. Nakon centaršuta Jane Stevanović, domaće igračice su izbacije loptu iz kaznenog prostora, ali je do nje stigla Teodora Stojaković koja je napravila dva koraka, a zatim uputila neodbranjivu parabolu ka golu Sare Ljubisavljević Matović.
Ovim trijumfom Partizan se sa 13 osvojeih bodova izjednačio na tabeli sa Kragujevčankama, tako da nas očekuje istinska drama u preostalih 270 minuta fudbala koje će odrediti putnika u niži rang, kao i ekipu koja će kroz dodatni baraž morati da se bori za opstanak.
ŽFK Mašinac - ŽFK Milutinac 2023-Zemun 1:0 (0:0)
Najtrofejniji srpski ženski fudbalski klub uspeo je na svom stadionu da stigne do vrednih bodova protiv Zemunki i da se nađe na liderskoj poziciji plej-aut tabele sa dva boda više u odnosu na konkurenciju, tako da u ovom momentu ima najveće šanse da direktno obezbedi opstanak u superligaškom karavanu.
Pitanje pobednika bilo je rešeno u sedmom minutu nadoknade vremena.
Oko stotinak okupljenih ljubitelja ženskog fudbala već se pripremalo da napusti niški sportski objekat kada su se Nišlijke izborile za jedan korner. Stanika Vasiljević je uputila upotrebljiv centaršut, a u srcu kaznenog prostora najviša u skoku je bila Nikoleta Nikolić i mreža Andree Šipetić se zatresla.
Usledilo je veliko slavlje domaćih igračica i navijača zbog pogotka koji može doneti i toliko željeni opstanak.
Ovom pobedom, kao što je već rečeno, Mašinac sa 15 bodova zauzima lidersku poziciju na tabeli plej-auta, dok su Zemunke ostale na 13 bodova koliko sada imaju i Partizan-Sloga i Radnički 1923.
U narednom 4. kolu sastaće se u zemunskom derbiju Partizan-Sloga i Milutinac 2023-Zemun, dok će Kragujevčanke dočekati niški Mašinac. Ostaje da se vidi da li će nakon navedenih mečeva neke stvari postati jasnije.
Superliga Srbije za žene (plej-aut, 3. kolo)
subota
ŽFK Radnički 1923
0:1 (0:0)
ŽFK Partizan-Sloga
Stojaković 82'
nedelja
ŽFK Mašinac
1:0 (0:0)
ŽFK Milutinac 2023-Zemun
Nikolić 90+7'
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
Saradnja Crocsa sa franšizom Minions rezultirala je modelom Minions Classic Clog, koji je zahvaljujući autentičnom dizajnu i hajpu - vrlo brzo rasprodat, tako da se sada jedino može naći na sekundarnom tržištu preprodaje.
Ponuda sadržaja danas je praktično nepregledna. Striming platforme, društvene mreže i podkasti dostupni su na svakom uređaju i u svakom trenutku. Pa ipak, navike gledalaca u Srbiji pokazuju da televizija i dalje ima važno mesto, posebno u večernjim satima, kada se kraj dana za mnoge i dalje vezuje za TV ekran.
31.03.2026 10: 24
Crvena zvezda i Spartak na ivici ambisa. Ko će prvi pokleknuti?
25.03.2026 10: 05
Kolo velikih uzbuđenja i neočekivanih rezultata.
17.03.2026 08: 59
Prave borbe tek predstoje.
pre 19 sati 21: 20
Za fudbalske sladokusce.
YouTube
pre 18h
YouTube
pre 21h
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 27 minuta 16: 46
OFK Beograd se vraća na Staru Karaburmu, a ulaz je omogućen svima!
pre 27 minuta 16: 46
Lekari vode lavovsku brobu za njegov život.
pre 52 minuta 16: 21
Sukobi su ovoga puta sprečeni.
pre 1 sat 15: 47
Železničar u Ivanjicu stiže sa četvrte pozicije i bodom prednosti u odnosu na Novi Pazar, uz jasnu nameru da tu prednost sačuva i dodatno učvrsti u završnici ligaškog dela sezone.
Ostavite komentar