pre 20 minuta 14: 35
Na klupi Valensije čovek od poverenja, i nije mu prvi put da vodi tim
Šampion Španije brzo pronašao zamenu za Pedra Martineza
FSS
Mlada reprezentacija Srbije upisala je još jednu pobedu u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo 2027. godine, koje se održava u našoj zemlji – ovog puta protiv dve godine starije, U-23 selekcije Kirgistana, rezultatom 2:0 (1:0).
Srbija je bila bolji rival od starta meča: nizali su se pokušaji Popovića, Mijatovića, Mitrovića… Upravo Popović doveo je Srbiju u prednost u 37. minutu, kada je nakon odličnog pasa Mijatovića glavom u prostor izbio sam ispred golmana nominalnih gostiju i poslao loptu u donji desni ugao.
Mogli su izabranici selektora Zorana Mirkovića i ubedljivije da vode nakon prvog dela, ali već u 56. minutu raspoloženi Mijatović je nakon visokog presinga "ukrao" loptu odbrani gostiju presekavši pas u opasnoj zoni, a potom realizovao u dalji ugao protivničkog gola iz odlične pozicije.
Do kraja meča, selektor je ukazao šansu fudbalerima koji su ovaj meč započeli sa klupe, raspodelivši ravnomerno minutažu, Orlići su imali još nekoliko solidnih prilika, posebno nakon prodora po bokovima, ali do promene rezultata nije došlo.
Orlići u ovoj proveri nisu mogli da računaju na Stefana Džodića, kapitena u prvom meču u Antaliji, kome je, na molbu kluba Almerije, dopušteno od strane selektora da se ranije vrati u Španiju i pomogne klubu u važnoj utakmici u borbi za plasman u Primeru.
Srbija – Kirgistan 2:0 (1:0)
Stadion: Sportski kompleks Mardan, Antalija.
Strelci: Popović u 37. i Mijatović u 56. minutu.
SRBIJA: Todorović, Tegeltija, Filipović, Gudelj, Petrović, Alilović, Mitrović (k), Popović, Ugrešić, Mijatović, Miladinović, igrali su još: Matić, Vidojević, Radojević, Stjepanović, Aleksić, Kolarević i Lazetić. Selektor: Zoran Mirković.
Ovo je prvi put od 1962. godine da je FIFA dozvolila fudbaleru da nastupi na utakmici Svetskog prvenstva iako je zbog crvenog kartona trebalo da odsluži suspenziju.
Za Erlinga Haalanda, napadača norveške reprezentacije na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u fudbalu, pravi izazovi neće se završiti poslednjim sudijskim zviždukom 19. jula.
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. donelo je brojne promene u najpopularnijem sportu na svetu.
Milionski ugovori najboljih biciklista stvaraju utisak da je reč o plaćenom sportu, ali većina profesionalaca zarađuje znatno manje.
Svetsko prvenstvo u fudbalu stiglo je u zemlju koja se za ovaj sport ne interesuje previše
14.11.2025 12: 56
Mirković je dodao da je zadovoljan energijom i pristupom svojih igrača tokom priprema, a današnji duel vidi kao priliku da tim produži niz trijumfa, posle pobede nad Rumunijom u Aradu.
11.11.2025 15: 00
Izabranici selektora Mirkovića treniraće u SC FSS do sutra, kada ih očekuje put u Češku, potom zvanični trening, a onda i utakmica.
07.11.2025 14: 48
Mlada selekcija Srbije imaće dva jaka testa u novembru.
06.10.2025 16: 44
Utakmica protiv Rumunije zakazana za 10. oktobar, dok deo „orlića“ paralelno trenira sa A selekcijom.
pre 2 sata 12: 50
Marko Lazetić karijeru nastavlja u Noi.
pre 16 sati 22: 43
Čelsi je spreman da sasluša ponude za Alehandra Garnača ovog leta, dok Ćabi Alonso započinje nemilosrdnu rekonstrukciju prvog tima.
pre 17 sati 21: 52
Kapiten Liverpula Virdžil van Dajk je u centru sve intenzivnijih spekulacija o transferu dok se sprema da uđe u poslednjih dvanaest meseci svog ugovora na "Mersisajdu".
pre 17 sati 21: 49
Rukovodstvo kluba će znati da iskoristi "poklon".
Ostavite komentar