pre 1 sat 00: 52
Adelman: "Prvo kao trening, drugo poluvreme mnogo bolje"
Denver je posle slabog prvog poluvremena pojačao odbranu i slomio Portland 128:112, a Dejvid Adelman objasnio je šta je prelomilo utakmicu.
Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Menadžer Mančester sitija Pep Gvardiola uoči finala EFL Kupa u kome njegov tim igra protiv Arsenala govorio je o važnosti meča, odnosu sa Mikelom Artetom i aktuelnim temama koje prate njegov tim.
Istakao je koliko je teško stići do same završnice i zašto njegov tim mora da iskoristi ovu priliku.
"Doći do finala danas, bez obzira na takmičenje, veoma je teško. Vidite to u Evropi, u drugim ligama... Nikad ne znate kada će se ponovo desiti, zato moramo da pobedimo." rekao je Pep.
Dotakao se i komentara o "mračnim veštinama" i šire slike dešavanja u svetu fudbala i van njega.
"Kada neko uradi nešto slično, postoje sudije — arbitri moraju to da zaustave. Ili ljudi iza scene. Pogledajte šta se dešava širom sveta. Usred smo haosa i niko ne mrda prstom. Svet će se srušiti, a mi ovde pričamo o tome da li jedan ili drugi tim koristi mračne veštine. Postoje važnije stvari od toga." dodao je menadžer Sitija.
Uz dozu humora, osvrnuo se i na odnos sa svojim bivšim saradnikom, a sada velkim rivalom, ali i prijateljem Mikelom Artetom.
"Nemam vremena da idem u London, a ne mislim da on ima vremena da dođe u Mančester sa četiri takmičenja u kojima igra..." našalio se strateg "građana".
Govorio je i o kvalitetima rivala i izazovu koji njegov tim očekuje u finalu.
"Oni kontrolišu mnoge aspekte igre nakon nekoliko godina bez osvajanja titula, to im je dalo prednost. Kohezivni su, brane duboko, imaju dobru igru u izgradnji napada, mnogo dobrih kvaliteta, mnogo fluidnosti. Izuzetan su tim. Biće dobar izazov videti gde se nalazimo." izjavio je on.
Na kraju, prokomentarisao je i kontroverznu odluku o oduzimanju trofeja Senegalu.
"Bilo je iznenađenje. Ne znam razloge, ali izgleda da je odluka doneta iza zatvorenih vrata, kao što se dešava svuda. Ono što ovde vidimo se ne dešava samo od sebe — dešava se svuda u svetu. U fudbalu i u drugim oblastima." zaključio je Gvardiola.
Veliko finale EFL Kupa između Mančester Sitija i Arsenala igra se na "Vembliju" u nedelju 22.03 od 17.30 časova, a utakmicu možete gledati u direktnom prenosu na kanalu TV Arena 1 Premium.
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
Vrednost NBA klubova snažno je porasla u poslednjih desetak godina, a prosečna vrednost franšize danas prelazi pet milijardi dolara.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
05.02.2026 09: 55
Menadžer Mančester sitija ljut zbog pravila takmičenja koje ne dozvoljava štoperu da zaigra u finalu jer nije bio registrovan za prvi meč polufinala.
04.02.2026 22: 55
Mančester siti je bez većih problema završio posao protiv Njukasla i pobedom 3:1 u revanšu polufinala EFL kupa potvrdio plasman u veliko finale, u koje ulazi ukupnim rezultatom 5:1. Tim Pepa Gvardiole od starta je nametnuo ritam i već u prvom poluvremenu rešio sve dileme.
13.01.2026 13: 50
U sjajnom ritmu i sa velikim ambicijama, Njukasl i Mančester Siti ulaze u prvu utakmicu polufinala EFL Kupa. Obe ekipe su u vrhunskoj formi, a duel na severu Engleske otvara dvomeč koji će dati putnika u finale, jer nas, nakon ovog okršaja, očekuje i revanš.
31.12.2025 21: 00
Završava se 2025. godina, a stanje na tabeli Premijer lige biva veoma napeto.
YouTube
pre 6h
YouTube
pre 7h
pre 3 sata 22: 56
Real Madrid u izuzetnoj utakmici savladao Atletiko 3:2 (0:1) u derbiju 29. kola Primere La Lige.
pre 3 sata 22: 46
"Kanarinci" izgubili od četvrtfinaliste Lige konferencije 2:3 (1:1).
pre 3 sata 22: 38
Fiorentina i lide Serije A odigrali su 1:1 (0:1) u 30. kolu Serije A.
pre 4 sata 22: 06
Menadžer Mančester sitija stigao do petog trofeja u Liga Kupu Engleske, a 40. u karijeri.
Ostavite komentar