pre 59 minuta 23: 59
Partizan NIJE DOBIO licencu za evropska takmičenja
Neće se gledati evropski fudbal u Humskoj
Credit: Harold CUNNINGHAM / AFP / Profimedia
Evropska fudbalska unija (UEFA) i dalje planira da Doha bude domaćin utakmice između reprezentacija Španije i Argentine, poznate kao Finalisima, uprkos sukobu na Bliskom istoku, preneo je danas AP.
"Trenutno se ne razmatraju alternativna mesta održavanja meča. Konačna odluka se očekuje krajem naredne nedelje", saopštila je UEFA o utakmici zakazanoj za 27. mart u Dohi između aktuelnih šampiona Evrope i Južne Amerike.
Organizatori meča su UEFA i CONMEBOL.
Fudbalske reprezentacije Španije i Argentine bi trebalo da igraju na stadionu Lusail, gde je održano finale Svetskog prvenstva 2022. godine između Argentine i Francuske.
"U toku su razgovori sa lokalnim organizatorima koji su uložili ogroman trud da utakmica bude uspešno organizovana", objavila je UEFA.
AP navodi da bi, ako Doha bude preveliki bezbednosni rizik, utakmica mogla biti premeštena u Španiju ili neki drugi grad u Evropi.
Prva ovakva utakmica, Finalisima, odigrana je na Vembliju u junu 2022. godine kada je Argentina pobedila Italiju rezultatom 3:0.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
29.04.2024 13: 47
Vlada Španije oformila je komitet koji će do petka morati da preda raport UEFA i FIFA koji će se ticati nedavnih skandala unutar samog Saveza.
15.10.2023 11: 06
Štotska je lider na tabeli grupe A kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo i na tom mestu će ostati ukoliko Španci ne budu uspeli da savladaju Norvešku (20.45, TV Arena 1 Premium) u meču 7. kola.
12.10.2023 10: 25
Meč u Sevilji biće 15. međusobni duel dve selekcije, a domaći sastav je za sada uspešniji sa šest pobeda, naspram četiri koliko imaju Škoti, dok su četiri utakmice završene bez pobednika.
pre 59 minuta 23: 59
Neće se gledati evropski fudbal u Humskoj
pre 59 minuta 23: 59
Neće se gledati evropski fudbal u Humskoj
pre 2 sata 22: 57
U susretu 33. kola Premijer lige između Kristal Palasa i Vest Hema nije bilo pobednika – 0:0, ali bod je daleko vredniji za goste. "Čekićari" su uspeli da izdrže pritisak domaćina i osvoje važan bod u borbi za opstanak, kojim su sada pobegli Totenhemu na dva boda razlike.
pre 2 sata 22: 51
Poslednjih pet prvenstvenih utakmica daće odgovor o putnicima u niži stepen takmičenja.
pre 2 sata 22: 40
Menadžer Čelsija Lijam Rosenior izjavio je danas da ima "stopostotnu" podršku vlasnika londonskog fudbalskog kluba uprkos seriji loših rezultata u Premijer ligi.
Ostavite komentar