pre 41 minut 02: 32
(VIDEO) Konferencija za medije Njujork Niksa: Na četiri pobede od istorije
Njujork Niksi nalaze se na četiri pobede od šampionske titule, ali fokus ekipe ostaje isključivo na prvom narednom koraku.
Profimedia
Jednog dana kad se bude penzionisao - Erling Haland će moći da se pohvali podatkom da u njegovo vreme nije postojao na svetu fudbaler koji je češće rešetao mreže. Biće da nostalgija nama i dalje "muti" vid i da nismo najsvesniji kakva je zapravo "mašina" Norvežanin. Najbolje o tome svedoče brojke - po odnosu gol/meč apsolutno svi centarfori 21. veka gledaju u leđa moćnom napadaču Mančester sitija.
Haland je na 371 zvaničnoj utakmici postigao 303 golova, što je u proseku 0.82 po meču. Za petama mu je Lionel Mesi, koji ima mnogo duži staž, samim tim i uzorak, ali je za igrača koji nije centarfor - na nerealnih 0.78 golova po utakmici. Mnogi bi pomislili da je Kristijano Ronaldo na čelu ove liste, ali Portugalac je tek treći sa 0.73. Isto toliko ima Kilijan Mbape na duplo manjem uzorku, a tek onda slede napadači koji su obeležili fudbal u prve dve decenije ovog milenijuma - Robert Levandovski (0.71), Hari Kejn (0.65), Nejmar (0.61), Rud Van Nistelroj (0.6), Luis Suarez (0.59), te Zlatan Ibrahimović (0.58 golova po meču).
Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Haland je strašan njuh za gol pokazao prvo u Moldeu, gde je započeo karijeru i na 50 nastupa 20 puta tresao mrežu. Usledila je eksplozija u Red Bul Salcburgu, gde je bljesnuo het-trikom na debiju u Ligi šampiona i zaradio brzo transfer u Borusiju nakon što je postigao 29 golova za 27 utakmica.
U Dortmundu je nastavio da dominira i dao čak 86 golova na 89 mečeva, a istoriju od 2022. piše na Etihadu. Oborio je rekord Premijer lige sa 36 golova u jednoj sezoni, a ukupno je mreže tresao u 150 navrata na 174 nastupa. U reprezentaciji je celom učinku dao poseban šmek, jer je prosečnu selekciju, anonimusa na fudbalskoj svetskoj mapi, pretvorio u "aždaju" i lansirao je na prvi Mundijal posle 28 godina.
A, ne zaboravite da mu je tek 25 godina. Što bi rekli Englezi - "let that sink in"...
Fudbalski i politički projekat Viktora Orbana u Mađarskoj, dug 16 godina, počinje da se raspada nakon njegovog izbornog poraza, ostavljajući iza sebe snažno državno finansiran sistem sa brojnim kontroverzama i neostvarenim ciljevima.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
Argentinski fudbaler odbio je neverovatan saudijski ugovor kako bi prešao u Inter Miami, međutim nakon nedavnih ugovora o plati i sponzorstvima ipak je zakoračio u status milijardera.
pre 8 sati 23: 00
Španski stručnjak Migel Anhel Sančez Munjoz, poznatiji kao Mičel, novi je trener fudbalera Ajaksa, saopštio je danas holandski klub.
pre 9 sati 22: 18
Fudbaleri Srbije doputovali su kasno sinoć iz Lisabona u Meksiko i već prvog dana boravka u Toluki privukli veliku pažnju lokalnog stanovništva.
pre 9 sati 21: 50
Prošla sezona bila je kao iz snova za Petra Stanića...
pre 11 sati 20: 04
Lukaku overio pobedu "crvenih đavola"...
Ostavite komentar