pre 18 minuta 21: 38
Kerik daje novu šansu Rašfordu na "Old Trafordu"
Engleski reprezentativac odbio ponude iz Turske i Saudijske Arabije.
Profimedia
Fudbaler Al Nasra Kristijano Ronaldo kupio je udeo u španskom drugoligaškom klubu Almerija, saopštila je konsultantska firma koja predstavlja portugalskog reprezentativca, preneo je danas AP.
Brunsvik grupa je navela da je Ronaldo kupio 25 odsto udela u Almeriji, čiji su vlasnici iz Saudijske Arabije. U saopštenju nisu objavljeni finansijski detalji.
"Bila mi je dugogodišnja ambicija da doprinesem fudbalu van terena. Almerija je španski klub sa jakim temeljima i jasnim potencijalom za rast", izjavio je Ronaldo u saopštenju.
Ronaldo je kupio udeo u Almeriji preko svoje podružnice CR7 Sports Investments.
AP navodi da je Almerija pod kontrolom saudijskih vlasnika više od šest godina. Mohamed Al Hereidži postao je novi vlasnik i predsednik kluba prošlog leta, kada je kupio klub od Turkija Al Alšeika.
"Veoma smo zadovoljni što je Kristijano izabrao da investira u naš klub. On veoma dobro poznaje španske lige i razume potencijal onoga što ovde gradimo, u pogledu ekipe i akademije", rekao je Al Hereidži.
Fudbaleri Almerije se nalaze na trećem mestu na tabeli druge španske lige sa 48 bodova.
Ronaldo (41) je član Al Nasra od 2023. godine.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
21.05.2026 21: 58
Okončan je post dugačak gotovo četiri godine...
21.05.2026 12: 50
Al Nasr dočekuje Damak (20.00) i pobedom stiće do titule prvaka u Saudijskoj Arabiji.
20.05.2026 09: 33
Verovali ili ne…
17.05.2026 08: 08
Portugalac izgubio i 14. priliku u 14 takmičenja da dođe do trofeja sa Al Nasrom.
pre 1 minut 21: 56
Minimalac u Šapcu!
pre 3 minuta 21: 54
Trijumf u senci odluka glavnog sudije.
pre 19 minuta 21: 38
Engleski reprezentativac odbio ponude iz Turske i Saudijske Arabije.
pre 38 minuta 21: 19
Španska prestonica je ipak suđena.
Ostavite komentar