Fudbalski klub Vojvoda Milenko osnovan je 1926. godine i po informacijama kojim raspolažemo osnivač je opančarska zadruga. Prvu loptu u Kličevac je doneo Živa Carić, čovek rođen u ovom gradu, koji se kasnije odselio sa porodicom za Beograd.
Klub je osnovan pod imenom Zadrugar da bi 1974. godine promenio ime u Vojvoda Milenka, koji i dan danas nosi. Do 90-ih godina klub je uglavnom igrao u gradskoj ligi opština Požarevac. Početkom 2000-ih godine tačnije 2001. godine, klub preuzimaju Dragiša Lazić, poznatiji kao foto Laza i Zlatko Marković Paja i tada kreće period uspona Vojvode Milenka. Dve godine kasnije osvojena je Braničevska okružna liga što je u to vreme bio najveći uspon kluba.
U narednim godinama klub je bio stabilan zonaš. 2006. godine donosi najveći uspeh kluba, fuzijom sa FK Trgovački Požarevac Vojvoda Milenko postaje član Srpske lige Zapad.
U Kličevcu su u tom periodu gostovale ekipe poput Metalaca iz Gornjeg Milanovca, Slobode i Jedinstva iz Užica, Sloge iz Kraljeva, Mladosti iz Lučana, Sloge iz Požege, i mnogih drugih. Godinama je klub ispadao iz ranga u rang, situacija je bila loša sve do 2011. godine kada sadašnja uprava preuzima klub, i polako kreće stabilizacija.
Sve do danas osvojeno su četiri titule prvaka, dva puta Gradska liga Požarevac (2012/13 i 2021/22 i dva puta MFL Dunav u sezonama 2013/14 i 2022/23. Igrane su završnice kupova, ali do sada nikad nije osvojen. Dosta toga urađeno je na podlozi terena, pa je i teren, sada jedan od boljih u okrugu.
Pokrenuta je i škola fudbala Vojvode Milenko. "Petlići" kluba se takmiče u okružnoj ligi, što se tiče seniora, oni se takmiče u Braničevskoj okruženoj ligi, u kojoj trenutni zauzima drugu poziciju. Povodom jubileja kluba, rukovodstvo je napravilo dogovor sa veteranima FK Partizan da uveličaju događaj koji je planiran za 13.06. 2026. godine na stadionu Kličevcu.
Pored gostiju iz Partizana, očekuje se još ljudi iz sveta sporta, koji će svojim prisustvom uveličati stogodišnjicu kluba.
Ostavite komentar