Dve sjajne asistencije Kristijana Ronalda u novoj pobedi Al Nasra

Izvor: Arena sport

17.02.2023 19:54
Dve sjajne asistencije Kristijana Ronalda u novoj pobedi Al Nasra Tanjug/AP Photo

Al Nasr je u prvenstvu Saudijske Arabije zabeležio novu pobedu, najveća zvezda u timu Kristijano Ronaldo u trijumfu nad Al Tavunom od 2:1 učestvovao je sa dve sjajne asistencije.

Posebno je bio atraktivan potez Portugalca u 17. minutu. Primio je loptu na na 55 metara od gola, a potom dubinskom loptom, pored dvojice štopera gostiju, na suprotnoj strani proigrao Abdulrahmana Gariba koji se našao pred protivničkim golmanom i matirao ga za vođstvo od 1:0.

Gosti su na početku drugog dela šokirali domaćina. Španski internacionalac Alvaro Medran, inače bivši igrač Real Madrida, izjednačio je preciznim šutem iskosa na 1:1.

U 78. minutu Ronaldo je još jednom bio na visini zadatka. Posle udarca Luiza Gustava sa ivice kaznenog prostora, Ronaldo je loptu iz peterca vratio do Abdulaha Madua za konačnih 2:1.

Nastavlja se neizvesna bobra za titulu u šampionatu Saudijske Arabije. Al Nasr je na prvom mestu sa istim brojem bodova kao i Al Itihad i Al Šabab.