pre 4 minuta 19: 39
(UŽIVO, VIDEO) Crvena zvezda - Cedevita Olimpija (3/4): Nvora se baš razigrao
Pratite uživo start poslednje ABA četvrtfinalne serije.
@CAFCofficial / X.com
Kenijski fudbaler Kolins Sičendže prešao je iz Vojvodine u Čarlton, saopštio je večeras engleski klub. Sičendže (22) je sa Čarltonom potpisao ugovor na tri i po godine.
"Osećaj je neverovatan. Čarlton je dobar klub sa dobrim projektom i spreman sam da počnem da radim. Ovo je veliki korak u mojoj karijeri i dobra prilika da nastavim da radim, razvijam se i pomažem timu, tako da samo treba da budem skroman i da nastavim da radim", rekao je Sičendže, a prenosi sajt kluba.
Kenijski fudbaler je od 2024. godine bio član Vojvodine, za koju je ove sezone odigrao 18 utakmica u svim takmičenjima.
Sičendže je tokom karijere bio igrao za nekoliko timova u domovini, kao i AIK i KuPS. On je za reprezentaciju svoje zemlje odigrao osam mečeva.
Zanimljivo, AIK će inkasirati 15 odsto od ukupnog obeštećenja namenjenog "staroj dami", pošto su takav dogovor napravili klubovi prilikom Kenijca. Inače, prema dostupnim informacijama, transfer je vredan 2,2 miliona evra, što je prilično osetan dohodak u kasi Vojvodine.
Čarlton se nalazi na 18. mestu na tabeli Čempionšipa sa 35 bodova.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
Prema poslednjim finansijskim izveštajima, Hearts ima prihod od 24,4 miliona funti, dok Rangers ima 83,5 miliona, a Celtic 143,4 miliona funti.
Za razliku od tradicionalnog kockanja, opklade su dostupne u svega nekoliko klikova.
04.05.2026 14: 32
Pohod na šesti uzastopni trofej u nacionalnom kup takmičenju.
04.05.2026 10: 26
Utakmicama u Surdulici i na Banovom brdu završava se 34. kolo fudbalskog prvenstva Srbije.
pre 7 minuta 19: 37
Trener fudbalera Vojvodine Miroslav Tanjga izjavio je danas pred utakmicu petog kola plej-ofa Superlige Srbije da njegova ekipa ide na pobedu protiv Čukaričkog i dodao da bi do bila dobra uvertira za finale Kupa Srbije.
pre 24 minuta 19: 20
Novi Pazar bi na kraju sezone mogao da ostane bez jednog od svojih najvažnijih fudbalera, pošto je Driton Camaj blizu odlaska iz kluba.
pre 1 sat 17: 54
Portugalci su platili 17 miliona evra za Poljaka koji je bio odličan za vreme pozajmice.
pre 2 sata 17: 41
Šanse crveno-belih znatno porasle...
Ostavite komentar