Renan Lodi buntovnik potpis Atletiko Mineiro fudbal | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz fudbala

"Buntovnik s razlogom" zadužio dres Atletiko Mineira

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

26.12.2025 15:50
Simone Iznagi je i bukvalno polio hladnom vodom Renana Lodija Tanjug/AP Photo/Lynne Sladky, File
Simone Iznagi je i bukvalno polio hladnom vodom Renana Lodija

Renan Lodi (27) se vratio u domovinu i potpisaće ugovor sa Atletiko Mineirom do kraja 2030. godine. Pouzdani levi bek je propustio nekoliko meseci igranja jer je proglašen za "buntovnika" u Al Hilalu u septembru, ali danas je doputovao u Mineiro na lekartske preglede i paraf ugovora.

Naime, posle dobrog izdanja na FIFA SP za klubove, trener Simone Inzagi je njega izabrao kao višak među strancima i nije bio prijavljen za PRO ligu Saudijske Arabije. Lodi je tražio da ga puste, tri puta je pisao klubu da želi sastanak povodom transfera i nije dobio nikakav odgovor.

Odlučio je da se vrati u Brazil i posle svađe sa Al Hilalom dogovoren je raskid ugovora sa klubom. Od tada je bivši igrač Atletiko Madrida, Notingem Foresta i Olimpika iz Marseja bio bez kluba. Pominjao se mogući dolazak u Romu, koja je ostala bez povređenog levog beka Anhelinja, ali su to bile samo priče.

 

 

"Atletiko Mineiro objavljuje da je postigao dogovor o svim uslovima za potpisivanje levog beka Renana Lodija na petogodišnji ugovor. Konačnbo potpisivanje ugovora i zvaničpna objava biće održana posle završetka leklarskih pregleda", stoji u saopštenju brazilskog kluba.

Tako je "buntovnik s razlogom" posle šest sezona završio ponovo u Brazilu. Razumna odluka jer želi da se nametne selektoru Karlu Anćelotiju za Mundijal 2026.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Šta Srbija zapravo gleda

Ponuda sadržaja danas je praktično nepregledna. Striming platforme, društvene mreže i podkasti dostupni su na svakom uređaju i u svakom trenutku. Pa ipak, navike gledalaca u Srbiji pokazuju da televizija i dalje ima važno mesto, posebno u večernjim satima, kada se kraj dana za mnoge i dalje vezuje za TV ekran.

Ništa od prelaska u Madrid: Ruben Neveš ostaje veran Al Hilalu

Vesti iz fudbala

04.02.2026 17: 12

Ništa od prelaska u Madrid: Ruben Neveš ostaje veran Al Hilalu

Portugalski fudbaler Ruben Neveš potpisao je novi ugovor sa Al Hilalom, saopštio je danas klub iz Saudijske Arabije. Kako je saopšteno, 28-godišnji vezista se obavezao na vernost do juna 2029. godine. Ovim potpisom stavljena je tačka na spekulacije, pošto se u prethodnom periodu pričalo da će Portugalac pojačati redove slavnog Reala iz Madrida.