pre 18 minuta 10: 26
Cicipas otvorio dušu: Trebalo je mnogo ranije da otpustim oca
Grčki teniser priznao da smatra da bi napravio daleko bolju karijeru da je angažovao profesionalnog trenera umesto oca
Massimo Paolone/LaPresse / Shutterstock Editorial / Profimedia
Napoli je u polufinalu Superkupa Italije savladao Milan rezultatom 2:0 i zasluženo se plasirao u finale, gde čeka boljeg iz duela Intera i Bolonje.
"Rosoneri" su bili bez pravog odgovora na brzinu, energiju i konkretnost rivala, a na veliko iznenađenje svih Alegri je iz ovog poluvinala izostavio Luku Modrića (ušao u 75. minutu), koji je ostao na klupi za rezerve. Duel je obilovao tempom i šansama, ali je razliku napravila bolja završnica Napolitanaca i inspirisana partija srpskog golmana Vanje Milinkovića-Savića, koji je bio jedan od ključnih junaka utakmice.
Od samog starta Napoli je preuzeo kontrolu nad posedom, strpljivo je pleo mrežu kratkih pasova, tražeći pukotine u Milanovoj odbrani. Prva ozbiljna nagrada stigla je u 39. minutu, kada je David Neres povukao loptu kao da je na koncu, a zatim preciznim udarcem u donji desni ugao matirao Menjana za - 1:0.
Milan je pokušavao da odgovori, a najopasniji su bili iz prekida. Ipak, na golu Napolija stajao je Vanja Milinković-Savić, miran poput stene.
Posebno se istakao u 70. minutu, kada je fantastičnom reakcijom zaustavio snažan udarac glavom Jusufa Fofane i pokazao reflekse koji su prevazilazili sve ono što je na drugoj strani činio, odnosno nije Menjan.
Dok je Pavlović povremeno izlazio visoko i rizikovao, Vanja je čitao igru, komandovao prostorom i ulivao sigurnost celoj ekipi Napolija.
Drugo poluvreme donelo je još jači pritisak Napolija. Rasmus Hojlund je u 63. minutu krunisao odličnu timsku akciju i preciznim udarcem postavio konačnih 2:0, čime je praktično ugasio nade Milana.
Alegri je pokušavao izmenama da promene tok meča – ušli su Lang, Modrić, Fofana, ali je Napoli već imao utakmicu u svojim rukama. Kako je vreme odmicalo, Milanova igra postajala je sve sporija, dok je Napoli delovao kao ekipa koja tačno zna kada treba da ubrza, a kada da sačuva posed.
Na kraju, Napoli će imati priliku da se bori za trofej, dok je Milan ovim porazom izgubio šansu da isti odbrani.
Superkup Italije, polufinale
Napoli - Milan 2:0
/Neres 39, Hojlund 63/
ČETRVRTAK
Bolonja - Inter 21.00 (A4P)
FINALE
22. decembar
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
19.04.2026 17: 05
Dosta je kikseva viđeno na utakmicama 33. kola italijanskog šampionata, a jedan od najvećih "profitera" bili su "rosoneri".
07.04.2026 19: 40
Poraz Milana dodatno komplikuje situaciju u borbi za vrh tabele, jer sada za liderom Interom Rosoneri zaostaju devet bodova, što značajno smanjuje šanse za odbranu titule.
06.04.2026 22: 44
Nekada pobeda minimalnim rezultatom može doneti mnogo veću radost nego 7:0 "uništavanje"...
06.04.2026 11: 40
Dva kandidata za drugo mesto zatvoriće večeras 31. kolo Serije A.
pre 38 minuta 10: 07
Sistem, vera i znanje.
pre 2 sata 08: 33
Partizan večeras od 21č (AP1) dočekuje Tobol u utakmici od koje zavise evropska sezona, mir u klubu i sudbina aktuelnog rukovodstva.
pre 11 sati 23: 00
Proslavljeni italijanski fudbaler Đanfranko Zola imenovan je za koordinatora za projekte mlađih reprezentativnih selekcija Italije, saopštio je danas Fudbalski savez Italije.
pre 12 sati 22: 05
Fenerbahče je napravio veliki korak ka plasmanu u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto je na prepunom stadionu "Šukru Saračoglu" u Istanbulu savladao Šturm iz Graca sa 2:0 (2:0).
Ostavite komentar