pre 10 minuta 11: 07
Nema više popravnog! Vojvodina ide po čudo u Budimpeštu
Crveno-beli večeras (20.15 Tv Arena Premium 1) gostuje Ferencvarošu u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope
U Izraelu se prethodnog vikenda odigrala veoma neprijatna i osetljiva situacija u kojoj se našao srpski trener Žarko Lazetić.
Nakon serije slabijih rezultata Makabija iz Tel Aviva, grupa nezadovoljnih navijača pojavila se ispred zgrade u kojoj živi sa porodicom i tom prilikom izazvala incident u kojem je ozbiljno ugrožena njihova sigurnost.
Generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije, Branko Radujko, potvrdio je da je reč o događaju koji se mora shvatiti veoma ozbiljno.
"Napad raketama i bakljama na dom u kome boravi naš trener i njegova porodica doveo je do toga da se oni osećaju ugroženo. Zbog toga Lazetić juče nije bio u mogućnosti da vodi tim Makabija", istakao je Radujko.
On je naglasio da je reagovao odmah nakon što je obavešten o incidentu.
"Stupio sam u kontakt sa predsednikom izraelskog fudbalskog saveza, koji me je uverio da će Lazetić i njegova porodica dobiti punu zaštitu, a da će odgovorni za napad biti identifikovani, uhapšeni i procesuirani", rekao je Radujko za Tanjug.
Podsetio je da je Lazetić u Izraelu ostvario značajne rezultate, što dodatno obavezuje klub i tamošnji savez da što pre stabilizuju situaciju.
"Razgovarao sam sa Žarkom detaljno i ponudio mu svu podršku Fudbalskog saveza Srbije. Privedeni su neki od izgrednika, a ostajemo u stalnom kontaktu i sa njim i sa izraelskim savezom dok se sve potpuno ne razreši", zaključio je Radujko.
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo stvorili su tokom poslednjih decenija najveće fudbalsko rivalstvo modernog doba.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
07.04.2026 19: 44
Radujko je u dopisu posebno naglasio da je očuvanje integriteta srpskog fudbala prioritet i da FSS neće tolerisati ni najmanje sumnje u koruptivne ili nepoštene radnje.
30.03.2026 12: 50
Generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije tvrdi da srpski fudbalski klubovi motraju biti prodati, hteli mi to ili ne.
28.03.2026 10: 30
Generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije potvrdio velku verovatnoću igranja naih fudbalera sa prvakom sveta.
19.03.2026 17: 45
Pored toga, Izvršni odbor FSS doneo je odluku o sazivanju pete redovne sednice Skupštine FSS 27. saziva, koja će biti održana 20. aprila 2026. godine, čime će i formalno biti otvoren izborni proces u nacionalnoj kući fudbala.
pre 11 minuta 11: 07
Crveno-beli večeras (20.15 Tv Arena Premium 1) gostuje Ferencvarošu u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope
pre 54 minuta 10: 24
Uoči utakmice generacije...
pre 11 sati 00: 15
Kapiten Partizana, Vanja Dragojević karijeru nastavlja u Rendžersu, nezvanično saznaje TV Arena sport. Crno-beli su, prema našim informacijama, prihvatili poslednju ponudu kluba iz Glazgova, a transfer bi trebalo da iznosi oko 5.500.000 evra, uz moguće dodatne bonuse koji će biti poznati po ozvaničenju posla.
pre 12 sati 22: 25
Pre njega u klub je stigao i iskusni vezni fudbaler Damjan Krajišnik. Reč je o igraču sa bogatim superligaškim iskustvom, dobro poznatom domaćoj fudbalskoj javnosti po nastupima za Mladost iz Lučana, Metalac, Radnički iz Kragujevca i Železničar iz Pančeva.
Ostavite komentar