pre 4 minuta 12: 59
Švajcarac potpisao za Železničar iz Pančeva
Superligaš angažovao bivšeg igrača Lugana
Credit: Ivan Vodopianov / Sputnik / Profimedia
Nada se CSKA iz Moskve tituli još od 2016. godine, a ove takmičarske godine konačno deluje i te kako konkurentno. Najavio je tim iz prestonice osvajanjem kupa prošle sezone kako ima velika ambicije, a sam nekadašnji trener ekipe, Marko Nikolić, direktno je istakao kao želi borbu za trofej.
Možda bivšeg stručnjaka Partizana više nema u prestonici Rusije (zamenio ga je Fabio Selestini), ali polako počinje da se oseća miris borbe za prvu poziciju na tabeli. Danas su se "armejci" suočili sa Orenburgom u 17. kolu tamošnje Premijer lige i relativno lako slavili sa 2:0 (0:0), čime su izbili na vrh tabele, makar do sutrašnjeg dana.
Iako se CSKA mučio sa postizanjem pogotka u prvom delu, u drugom je konačno načeo rivala, a glavni "krivac" bio je nekadašnji fudbaler Partizana, Matija Popović. Srpski defanzivac je dobio loptu na levoj strani terena, ušao u šesnaesterac i veoma lepim driblingom proturio loptu protivničkom igraču kroz noge.
Potom je Popović šutirao, ali je čuvar mreže Orenburga uspeo da odbrani. Ipak, na njegovu nesreću, Danila Kotulev, odbrambeni fudbaler gostiju, smestio je "fudbal" u svoju mrežu. Dovoljan je bio ovaj gol za veselje, a konačno slavlje je u 83. minutu postigao Tamerlan Musaev.
Posle ovog meča, CSKA je na prvom mestu sa 36 bodova i nada se "kiksevima" Krasnodara i Zenita u nedelju, kako bi zadržao ovo prestižno mesto. Sa druge strane, Orenburg je na 14. poziciji i ponovo će se boriti za opstanak.
Utakmice ruske Premijer lige možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo stvorili su tokom poslednjih decenija najveće fudbalsko rivalstvo modernog doba.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
31.08.2025 19: 58
Moskovljani i šampion Rusije odigrali 1:1 (1:1) u sedmom kolu Premijer lige Rusije.
17.08.2025 19: 40
Srpski fudbaler bio zapažen u trijumfu gostiju, čime su zadržali drugu poziciju na tabeli.
03.08.2025 14: 44
U narednom kolu izabranici Dejana Stankovića igraju protiv Lokomotive iz Moskve
27.07.2025 18: 14
Bivši fudbaler Crvene zvezde Milan Gajić je odigrao 90 minuta za CSKA, dok je nekadašnji bek Partizana, Miroslav Bogosavac, bio deo defanzivne linije Ahmata od prve do poslednje sekunde.
pre 5 minuta 12: 59
Superligaš angažovao bivšeg igrača Lugana
pre 1 sat 11: 07
Crveno-beli večeras (20.15 Tv Arena Premium 1) gostuje Ferencvarošu u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope
pre 2 sata 10: 24
Uoči utakmice generacije...
pre 12 sati 00: 15
Kapiten Partizana, Vanja Dragojević karijeru nastavlja u Rendžersu, nezvanično saznaje TV Arena sport. Crno-beli su, prema našim informacijama, prihvatili poslednju ponudu kluba iz Glazgova, a transfer bi trebalo da iznosi oko 5.500.000 evra, uz moguće dodatne bonuse koji će biti poznati po ozvaničenju posla.
Ostavite komentar