Kopenhagen odbranio titulu: "Lavovi" poneli trofej šampiona Danske

29.05.2023 20:45
Kopenhagen odbranio titulu: "Lavovi" poneli trofej šampiona Danske Guliver/Rune Mathiesen

Fudbaleri Kopenhagena su slavili na gostovanju Viborgu 2:1 (2:0) i na taj način obezbedili titulu prvaka Danske, 15. u klupsku istoriji.

Gosti su do vođstva stigli već u 15. minutu preko Žordana Larsona, a drugi gol bio je delo Dioga Gonsalveša u 33. minutu. Domaćin je u 62. minutu sa bele tačke smanjio preko Džejkoba Bondea, ali do kraja nije mogao do izjednačenja i tri boda su pripala "lavovima".

Drugoplasirani Nordzilend je ubedljivo poražen na gostovanju Brondbiju sa 5:1, a s obzirom na to da je za prvim mestom pre poraza zaostajao četiri boda, bilo je jasno da titula ide Kopenhagenu.

Podsetimo, danski šampion igra kvalifikacije za Ligu šampiona i startuje od drugog kola.