pre 6 sati 22: 56
Obamejang postao treći najstariji strelac u istoriji Deportiva: Elče "izvukao" bod
Okončani su današnji mečevi u La Ligi...
Veljko Paunović, selektor Srbije istakao je posle poslednje utakmice u kvalifikacijama za odlazak na SP da je zadovoljan učinkom protiv Letonije.
"Zahvalan sam igračima što su uspešno priveli kraju ovaj period, uprkos tome što se utakmica zakomplikovala u prvom poluvremenu. U drugom smo uspeli da preokrenemo rezultat jer imamo sjajne momke. Mislim da sam napravio malu grešku što sam u prvom delu utakmice forsirao igrače koji su već bili umorni, bilo je neophodno napraviti tri izmene. Drago mi je da je publika lepo reagovala i pružila nam podršku, iako smo gubili posle prvog poluvremena", rekao je Veljko Paunović.
Pohvalio je selektor Srbije i golmana Rajkovića.
"U prvom poluvremenu Rajković je napravio fantastične odbrane, što nam je dalo mogućnost da dođemo do preokreta. Danas sam sigurno izvukao zaključke, videli smo budućnost i predispozicije koje imamo. Nema potrebe žuriti situacija je teška za našu selekciju jer se nismo plasirali na SP, a igrali smo i protiv protivnika koji nije imao šta da izgubi. Ipak, publika je bila uz nas čak i kada smo gubili, što je dodatno motivisalo tim".
Nije želeo da priča mnogo o budućnosti Paunović, ali vidi se da želi da gradi tim za naredne kvalifikacije.
"Imamo puno posla, ali jasno vidimo potencijal i viziju koju želimo da gradimo. Volim kada je moja ekipa dinamična, kada napadamo na različite načine i sa smislom, u skladu sa našim mogućnostima. U drugom poluvremenu bilo je mnogo dobrih stvari i saradnje među igračima, što me posebno raduje. Imamo dobar uzorak igre iz drugog dela utakmice i na tome ćemo graditi dalje".
Ostaje žal kod Paunovića što ekipa nije iskoristila makar jednu šansu na Vembliju.
„Bilo je uzbudljivo, intenzivno, nervozno — fudbalski govoreći, jedno lepo iskustvo. Tako se završilo. Samo mi ostaje trn u oku što nismo dali gol Englezima. Ne tražim nerešeno, samo da smo im barem dali gol. To je fudbal, daje nam revanš. Nadam se da ćemo ga imati.“
Osvrnuo se selektor Paunović i na ideje sa Kostićem na beku i Radonjićem. Pohvalio je i igrače koji su ušli sa klupe – Kataija, Mimovića i Stankovića.
"Prvo poluvreme ideja koju smo imali bila je da igramo ofanzivno. Sve njihove automatizme smo znali, imali smo Kostića i Radonjića po levoj strani. On je igrao dobro, ali nije bio na svom idealnom mestu. Ideja je bila da napadnemo od prvog trenutka. Sa druge strane, bili smo simetrični. Eraković nema karakteristike Mimovića, igrača koji može više da ide gore-dole uz liniju. Pokušali smo da napravimo sistem kako bismo bili opasni, s obzirom na dubinu i karakteristike po levoj strani. Hteli smo da ih spuštamo u nižu zonu i delimično smo to uspevali. Drugo, kada gubimo, morali smo da ostanemo ofanzivni. Aleksandar Stanković je imao zadatak da ulazi u šesnaesterac. Drago mi je zbog njegovog oca, koji je bio i moj saigrač. Pokazao je da možemo da računamo na njega, i drago mi je za sve momke koji su bili na terenu, kao i za one koji su nas sve vreme bodrili, iako nisu učestvovali u igri."
Srbija ima budućnost, ali mora dosta i da se radi, još jednom je ponovio Paunović.
"Ovo je bila utakmica u kojoj protivnik ima jednu čistu sliku i nema šta da izgubi, dok mi gledamo svoju čast. Što se tiče drugog dela, još uvek ne znam. Da sada dajem odgovor — mislim da bi bilo suludo da objašnjavam. Želim od ove ekipe da vidim što više, što više mogućnosti za rad, kako bih mogao da dajem prave dijagnoze."
Osvrnuo se potom i na ugovor Paunović, ali nije opet dao precizan odgovor oko nastavka saradnje.
"Mislim da sada ne mogu da kažem ništa, meni treba vremena, mislim da je ljudski da dobijem vreme, razgovaram sa familijom, savetodavcima".
Video je Paunović i šta ovom timu nedostaje.
"Postoje rane, emotivna praznina, one koje ne poznajem. Ekipa je sastavljena od pobednika, lavovi i kada treba oni su ratnici, znaju kada treba da se pritegne".
Za mladog Stankovića, selektor Srbije je imao samo reči hvale.
"Svakako da je on sa ovom utakmicom i na Vembliju pokazao kvalitet. Iskreno, planirao sam da počne danas. Igrao je utakmicu na Vembliju, jako tešku. Imao je veliko opterećenje, a onda sam danas odlučio da utakmicu ne počne iz tih razloga. Grujuić je odigrao strašno. Tu je bilo jedan ili drugi, drago mi je što je ovako ispalo. Video sam ga na utakmici protiv Bajerna, čuvam za sebe veru koju imam u njega. Momak je mlad, znam kako se vode ti igrači", objasnio je Paunović.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
23.06.2026 21: 33
Kako prenose mediji iz Saudijske Arabije, srpski stručnjak je na korak od dogovora sa Al Itihadom!
09.06.2026 10: 12
Nekadašnji fudbalski reprezentativac Srbije ne može i neće da razume ponašanje brojnih vodonoša državnog tima.
05.06.2026 11: 00
Kako se Srbija "skrpila" za junske utakmice, tako je i prošla. Dobila je dva "šamara" od kojih će se teško oporaviti do septembra. Međutim, kada reprezentacija izgubi od Meksika (5:1) i kada ni protiv Zelenortskih Ostrva (3:0) ne ostavi utisak ekipe koja zna kuda ide, onda je tu rezultat najmanji problem.
05.06.2026 08: 18
Sledeće okupljanje reprezentacije Srbije zakazano je za septembar kada se igra Liga nacije.
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 8h
pre 7 sati 22: 56
Okončani su današnji mečevi u La Ligi...
pre 7 sati 22: 25
Ne ide dobro sezona Partizana trenutno i najbolji svedok za to je tabela Mozzart bet Superlige Srbije, koja pokazuje nešto što nije moglo da se vidi ni u najgorim takmičarskim godinama. Naime, ekipa Saše Ilića se posle četiri odigrane utakmice nalazi u zoni ispadanja!
pre 7 sati 22: 20
Portugalac je doputovao u Kataloniju i priključuje se pripremama kod Hansija Flika.
pre 7 sati 22: 04
Odavno Italijane "bije" glas da su, najblaže rečeno, veoma rezervisani kada treba da se izdvoji novac za nekog fudbalera, pogotovo skupog. Taj epitet donekle jeste opravdan, ali ovog leta učesnici Serije A potrošili su zaista respektabilnu količinu novca.
Ostavite komentar