pre 4 minuta 12: 55
Novi Zeland okrenuo leđa Fudbalskoj konfederaciji Okeanije i povukao podršku Infantinu
Sve duža lista onih koji povlače podršku kandidaturi predsednika FIFA
Profimedia
Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da napravi svetsko čudo i pobedi Englesku na njenom terenu (2:0) i tako ostane u trci sa Albanijom za drugo mesto u K grupi i baraž, bez svođenja na teoretske šanse da se preko Lige nacija dokopa naknadne šanse za plasman na Svetsko prvenstvo 2026. godine, ali nije bap ni razočarala. Igrom.
Odnos snaga sa Gordim Albionom u Londonu (2:0) bio je drugačiji nego u Beogradu, kada su "orlovima" surovo skresana krila na stadionu Crvene zvezde (0:5). Osetio se pomak posle samo dva treninga sa novim selektorom Veljkom Paunovićem, koji je nedavno doveden umesto Draga Stojkovića.
"Lep ambijent, sve je bilo na vrhunskom nivou, mi smo se isto dobro držali i dobro igrali. Bili smo hrabri, ali šta je tu je... Završava se još jedan kvalifikacioni ciklus, ako možemo da ga završimo pobedom, a onda spremimo za izazove u budućnosti. Ne mogu da se porede ova utakmica i ona u Beogradu. Bili smo organizovaniji, agresivniji, čvršći u duelima, taktički bolji... igrali smo srcem. Da se ovo igralo u Beogradu bilo bi drugačije", počeo je izjavu naš golman Predrag Rajković izjavu za TV Arena sport.
Ostaje duel sa Letonijom, 16. novembra u Leskovcu, ovog puta potpuno lišen takmičarske težine.
"Nije nam potrebna motivacija, dovoljno je što igramo za Srbiju. Moramo sa se skupimo, izađemo složni i pobedimo", jasan je iskusni čuvar mreže srpskog tima.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
12.11.2025 21: 39
Srbija će posle Engleske u Leskovcu u poslednjoj utakmici u kvalifikacijama za SP ugostiti Letoniju.
11.11.2025 11: 30
Najbolji fudbaleri Srbije saznali ko će im deliti pravdu na "Vembliju".
06.11.2025 20: 06
Tomas Tuhel, izgleda, odlučio da vrati fudbalera madridskog Reala u reprezentaciju Evgleske, pred meč sa Srbijom.
02.10.2025 13: 58
Selekcija Srbije se inače okuplja u ponedeljak 6. oktobra u Beogradu, odnosno Staroj Pazovi, gde će raditi nekoliko dana, a onda se seli u Niš.
pre 5 minuta 12: 55
Sve duža lista onih koji povlače podršku kandidaturi predsednika FIFA
pre 23 minuta 12: 37
Kad je u pitanju revanš u Beogradu, 27. avgusta od 21 čas, svi arbitri će biti iz Švajcarske. Šnajderu će uz aut linije asistirati Marko Curher i Benjamin Curher.
pre 24 minuta 12: 36
Nije prvi put da gost zakasni zbog guste magle i da se meč pomera...
pre 40 minuta 12: 20
Rijera je preuzeo Zvezdu u trenutku kada klub mora da reaguje posle eliminacije od Hapoela Ber Ševe u kvalifikacijama za Ligu šampiona.
Ostavite komentar