pre 7 minuta 04: 27
(UŽIVO) Meksiko – Engleska (1:3): Kejn sa penala poveća prednost Engleza
Domaćin turnira i jedan od glavnih favorita ukrštaju koplja u borbi za četvrtfinale uz direktan prenos na Areni.
Profimedia
Fudbalski savez Srbije izabrao je Veljka Paunovića za novog selektora seniorske reprezentacije naše zemlje, a dugo čekani i još više priželjkivani strateg "orlova" odlučio je ko će mu, najpre, pomagati u pripremi mečeva kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. godine, sa Engleskom i Letonijom ovog meseca.
Reč je o trojici stranaca, dok kondicioni trener i stručnjak zadužen za rad sa golmanima tek treba da budu "ugovoreni". Osvajač titule omladinskog prvaka sveta 2015. godine, sa "orlićima", u izjavi za Žurnal, potvrdio je imena trojice saradnika i svi su stranci. Glavni asistenti biće mu Karlos Arseno iz Argentine, Portugalac Nuno Gomeš i Kvinton Forčun iz Južnoafričke Republike.
Doskorašnji trener Ovijeda sa Arsenom je sarađivao u Gvadalahari, Tigresu i pomenutom španskom klubu, Gomeš mu je desna ruka još iz vremena dok je vodio Reding, 2020. godine, dok je Forčun deo njegove ekipe od 2022, a vežu ih i igrački dani u madridskom Atletiku. Ostala dva imena, naslednik Dragana Stojkovića objaviće na svojoj konfreneciji za medije, 3. novembra u Beogradu. Tom prilikom će i obelodaniti imena igrača za pomenuti dvomeč.
Za Erlinga Haalanda, napadača norveške reprezentacije na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u fudbalu, pravi izazovi neće se završiti poslednjim sudijskim zviždukom 19. jula.
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. donelo je brojne promene u najpopularnijem sportu na svetu.
Milionski ugovori najboljih biciklista stvaraju utisak da je reč o plaćenom sportu, ali većina profesionalaca zarađuje znatno manje.
Svetsko prvenstvo u fudbalu stiglo je u zemlju koja se za ovaj sport ne interesuje previše
Francuski brend Lacoste lansirao je uoči Vimbldona novu reklamu sa srpskim teniserom Novakom Đokovićem u kojoj se ponovo poigrao sa nezvaničnom titulom GOAT.
05.06.2026 08: 18
Sledeće okupljanje reprezentacije Srbije zakazano je za septembar kada se igra Liga nacije.
05.06.2026 05: 23
U prvom meču protiv Zelenortskih Ostrva, Srbija je izgubila sa 3:0.
03.06.2026 11: 36
Utakmica sa Meksikom igra se u noći između četvrtka i petka.
01.06.2026 11: 00
Iako je selektor Veljko Paunović na raspolaganju imao značajno podmlađen i kombinovan sastav zbog brojnih otkaza standardnih reprezentativaca, malo ko je očekivao da će "orlovi" delovati toliko nemoćno, bezidejno i organizaciono nedoraslo rivalu koji je od prvog do poslednjeg minuta znao šta želi.
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 4h
pre 6 sati 22: 00
Fudbaler iz Obale Slonovače je prošle sezone odigrao 32 utakmice za Hofenhajm na kojima je zabeležio pet golova i 12 asistencija.
pre 8 sati 19: 35
Porazom u poslednjem meču, Srbija je ostala bez šansi za plasman na Svetsko prvenstvo za igrače uzrasta do 20 godina, koje se naredne godine održava u Azerbejdžanu i Uzbekistanu.
pre 9 sati 18: 55
Srbija je EP završila sa sva tri poraza, ali trebalo bi imati u vidu da je bila i znatno oslabljena.
pre 10 sati 17: 47
Crno-beli okreću novu stranicu svoje istorije...
Ostavite komentar