pre 6 sati 23: 54
Iznenađenje: Nikola Jokić dobio novog saigrača
U pitanju je Tajus Džouns, doskorašnji košarkaš Dalas Maveriksa...
Profimedia
Nekadašnji golgeter svetske klase, a danas savetnik u Milanu, Zlatan Ibrahimović, ponovo je privukao pažnju javnosti – ovoga puta ličnim izborom najvećih fudbalera svih vremena. Iako se često ističe da Zlatan ne bira reči, njegova nova izjava iznenadila je mnoge, posebno ljubitelje Lionela Mesija i Kristijana Ronalda.
Ibrahimović je sastavio svoju top 3 listu najboljih fudbalera u istoriji, a njegova odluka da potpuno izostavi Kristijana Ronalda i stavi Mesija na „samo“ treće mesto, izazvala je burne reakcije u svetu sporta.
Argentinski mag, čovek sa rekordnih 46 velikih trofeja u karijeri i važeći osvajač Zlatne lopte, prema Zlatanu zaslužuje – treće mesto.
„Za treću poziciju reći ću Mesi. Nisam siguran da mu je ostalo još nešto da osvoji“, izjavio je Ibrahimović, dodajući da, iako su kratko igrali zajedno u Barseloni, nikada nije bio uveren da je Mesi najveći ikada.
I dok se decenijama vodi večita debata između Pelea i Maradone, Ibrahimović je odlučno presudio u korist argentinskog genija.
„Dajem drugo mesto Maradoni. Za mene, on je bio pravi. Sve je radio srcem, emocijama“.
Na vrhu Ibrahimovićeve liste – ne Pele, ne Mesi, ne Kristijano, već Ronaldo Nazario. Legendarni brazilski napadač, koji je oduševljavao svet krajem na isteku prošlog veka, ostaje Zlatanov idol još od detinjstva.
„Po mom mišljenju, Ronaldo – Fenomen, Brazilac – on je bio fudbal. Gledaš ga i sutradan pokušavaš da ga imitiraš. Njegovo kretanje, 'stepoveri', prodori. On je najbolji igrač u istoriji, bez dileme“, rekao je Ibrahimović.
Ovaj stav nije nov – Zlatan je još 2021. godine u intervjuu izjavio:
„Ronaldo je fudbal. On je definicija igre.“
I dok se većina današnjih analitičara vodi statistikom, trofejima i dugovečnošću, Ibrahimović ostaje veran svom instinktu i fudbalskom osećaju – stavljajući emocije i inspiraciju ispred brojki. Njegova lista podseća da fudbal, pre svega, ostaje igra koja se igra – i voli – srcem.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
24.02.2026 14: 20
On se takođe bavi i temomom kako je spasio klub od finansijskog kolapsa.
21.02.2026 14: 18
Šef stručnog štaba francuskog kluba je naglasio da bi to što pre trebalo da se promeni inače će fudbal prestati da bude ono što jeste najpopulanriji sport na svetu.
05.02.2026 16: 10
Slavni Argentinac neće se uključivati u tabor Viktora Fonta.
03.02.2026 20: 47
Ronaldo u Sporting, Mesi u Njuels - samo još to da vidimo pre poslednjeg pozdrava travnatoj podlozi...
pre 6 sati 23: 04
Iako nije nemoguće da Hetafe savlada "blankose", ovo je prvi put od 2008. da to učine u ulozi gosta.
pre 7 sati 22: 39
Okonačani su današnji mečevi u Seriji A...
pre 9 sati 20: 32
"Stara dama" nije imala dilemu
pre 10 sati 20: 00
Selektor Srbije pozvao 25 fudbalera na trening-utakmicu 11. marta
Ostavite komentar