pre 56 minuta 02: 25
Noć istine na Istoku: Medžik i Hornetsi bez prava na grešku
Orlando Medžik i Šarlot Hornetsi igraju meč odluke za poslednje mesto u plej-ofu Istočne konferencije i plej-of duel sa Detroit Pistonsima.
Vidno utučeni Dušan Vlahović stao je pred kamere nakon bolnog poraza reprezentacije i otvoreno govorio o emocijama koje su preplavile njega i njegove saigrače.
"Sigurno da nije lako. Mislim da je ovo za mene lično najteži poraz otkako sam u reprezentaciji, a verujem da i ostali momci osećaju isto. Težak dan za nas, teško veče. Nema šta drugo da se kaže", rekao je napadač Juventusa.
Iako je utakmica odigrana u neobičnoj, gotovo "pozorišnoj" atmosferi, Vlahović ističe da to nije uticalo na fokus tima.
"Bili smo fokusirani na teren. Možda se atmosfera oseti jedino kada lopta nije u igri, ali kad si usredsređen na utakmicu, retko čuješ šta se dešava na tribinama. Mislim da smo danas morali da pobedimo, da je ovo bila utakmica koja se dobija po svaku cenu. Nažalost, nismo uspeli. Idemo sada u Andoru – biće teško, biće teško veče za sve nas, ali moramo da se oporavimo do naredne utakmice i pobedimo, jer još imamo nadu".
Jedan od najtežih trenutaka za njega bile su dve velike šanse koje nije uspeo da realizuje. Bez izgovora, preuzeo je odgovornost na sebe.
"Najviše bih voleo da sam dao gol. Sigurno više nego bilo ko drugi. Nisam uspeo i jako mi je žao. To sam rekao i u svlačionici. Nisam tražio nikakav alibi – želeo sam najbolje, ali nisam realizovao. Slažem se, trebao sam da dam gol. Mislim da bi sve bilo drugačije da sam pogodio u prvom poluvremenu. Utakmica bi otišla u drugom pravcu i verovatno bismo pobedili. Ali, šta bi bilo – nikada nećemo saznati. Na kraju smo izgubili i teško nam je".
Osvrnuo se i na generalno loš ambijent koji poslednjih meseci okružuje reprezentaciju, priznavši da je nezadovoljstvo javnosti, na neki način, i razumljivo.
"Nismo igrali dobro, nismo pobeđivali neke važne utakmice. Imali smo i onaj težak poraz protiv Engleske. Mislim da je normalno da su ljudi nezadovoljni – to je realnost. Pogotovo kad pogledamo minutažu naših igrača u klubovima i kontekst u kom se nalazimo. Ali, idemo dalje. Moramo da ostanemo zajedno i podržimo jedni druge", zaključio je Vlahović, napadač Srbije.
Na kraju je istakao da, uprkos spoljašnjim pritiscima, atmosfera unutar tima ostaje pozitivna i borbena.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
01.04.2026 09: 07
Povratak Sergeja Milinković-Savić tek bi u narednim mečevima trebalo da donese dodatni kvalitet i stabilnost na sredini terena, gde je Srbija u ovom često gubila kontrolu.
30.03.2026 13: 28
Reprezentacija Srbije sutra od 18.00 časova u Bačkoj Topoli igra protiv Saudijske Arabije.
29.03.2026 18: 41
Utakmica protiv Saudijske Arabije (utorak, 18:00) biće sledeći korak u procesu izgradnje tima, uz podršku sa tribina, veru u sistem i lekcije naučene protiv najboljih.
29.03.2026 17: 56
Prvotimci beogradskog srpskoligaša stavili su se na raspolaganje selektoru Veljku Paunoviću i njegovom stručnom štabu na jednom od treninga uoči druge provere u martovskom terminu koja je zakazana za utorak od 18.00 časova u Bačkoj Topoli.
pre 4 sata 22: 58
Aston Vila je baš kao u Italiji deklasirala Bolonju na domaćem terenu, a pitanje pobednika bilo je rešeno već posle prvog poluvremena.
pre 4 sata 22: 56
Tako, tako blizu...
pre 4 sata 22: 55
"Azuri" ne mogu da računaju na čuveni stadion koji ne ispunjava kriterijum i standarde UEFA, a pritom je pod istragom Tužilaštva posle prelaska u vlasništvo Intera i Milana.
pre 5 sati 22: 20
Trener fudbalera Vojvodine Miroslav Tanjga izjavio je danas da će Crvena zvezda biti motivisana posle dva uzastopna poraza od novosadskog kluba i dodao da njegova ekipa spremno dočekuje utakmicu prvog kola plej-ofa Superlige Srbije.
Ostavite komentar