pre 16 minuta 12: 25
Pujol pobesneo: Ako sudije hoće da budu zvezde večeri, neka idu u cirkus
Legendarni as Barselone ne odobrava odluke arbitara na "Vanda Metropolitanu"...
Tanjug/AP Photo/Gustavo Garello
Prijateljski duel između fudbalske reprezentacije Argentine i Portorika, koji je prvobitno bio zakazan za ponedeljak u Čikagu, prebačen je na Floridu i odigraće se dan kasnije — u utorak.
Prema zvaničnim informacijama organizatora, do promene je došlo zbog bezbednosnih i logističkih razloga. Meč se neće igrati na stadionu u Čikagu, već na stadionu Intera u Majamija, kluba za koji nastupa i kapiten Argentine Lionel Mesi.
Protesti u Čikagu razlog selidbe
Lokalni mediji navode da su bezbednosne procene bile presudne za odluku. Naime, u Čikagu su u toku protesti protiv američke imigracione politike, zbog čega vlasti nisu mogle da garantuju potpunu sigurnost tokom održavanja događaja.
Zbog toga je odlučeno da se meč pomeri i održi u mirnijem okruženju — na Floridi, gde već postoji i velika argentinska dijaspora.
Aktuelni svetski šampion, selekcija Argentine, već je obezbedila plasman na predstojeće Svetsko prvenstvo koje će 2026. godine biti održano u Sjedinjenim Američkim Državama, Meksiku i Kanadi.
U sklopu priprema, pored meča sa Portorikom, "gaučosi" će odigrati još jednu prijateljsku utakmicu — u petak protiv Venecuele, takođe na Floridi, na stadionu "Hard Rok" u Majamiju.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
05.09.2025 07: 35
Slavni fudbaler odigrao poslednji meč sa selekciju Argentine na tlu svoje zemlje i ukrasio ga sa dva gola.
04.09.2025 15: 20
Bliži se kraj jedne od najboljih era u argentinskom fudbalu.
26.07.2025 07: 59
Vezni igrač napustio Atletiko Madrid i pridružio se saigraču iz Argentine u MLS ligi.
18.04.2025 11: 14
Argentinski as potvrdio da će igrati i na predstojećem Svetskom prvenstvu, u intervjuu govorio i o Barseloni.
pre 17 minuta 12: 25
Legendarni as Barselone ne odobrava odluke arbitara na "Vanda Metropolitanu"...
pre 1 sat 11: 28
Čelni ljudi crno-belih pozivaju sve koji žele da se aktivno uključe u modernizaciju kluba.
pre 2 sata 10: 27
Ovaj meč je zakazan za večeras (21.00 TV Arena Sport) u Londonu u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona.
pre 2 sata 09: 49
Prve informacije govore da je za njega sezona završena, jer je u pitanju Ahilova tetiva.
Ostavite komentar