Vesti iz fudbala

Stiven Džerard vraća se da spasi ugled velikana iz Glazgova: Nazire se novi trener Rendžersa

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

06.10.2025 13:55
Stiven Džerard Guliver/Adam Starszynski PressFocus
Stiven Džerard

Vrlo skroman početak sezone Rendžersa doneo je i velike promene na klupi škotskog tima, pošto je juče tim iz Glazgova ostao bez trenera Rasela Martina. Bivši defanzivac, koji je najveći trag u igračkoj karijeri ostavio u Noriču, dobio je otkaz nakon samo 17 utakmica, a razlog je jasan - osam bodova, uz pet remija u uvodnih sedam gola Premijeršipa, definitivno nisu po renomeu kluba koji je šampion Škotkske bio čak 55 puta!

Stoga, odluka uprave gotovo nikog nije iznenadila, a njegov naslednik već se nazire. Prema navodima tamošnjih medija, ekipu će preuzeti legendarni Stiven Džerard, koji je trenersku karijeru počeo upravo na "Ajbroksu" 2018. godine. 

On je tokom trogodišnjeg mandata osvojio sa njima titulu u sezoni 2020/21, kada je proglašen i za trenera godine u Premijeršipu, a činjenica da je tada prekinuo dugogodišnju dominaciju Seltika, vraća ga u trenersko sedlo nakon što je u međuvremenu vodio Aston Vilu i Al Etifak.


Džerard je baš početkom ove godine okončao mandat u Saudijskoj Arabiji i od tada je bez kluba, a u Škotskoj će imati prilično težak zadatak da povrati samopuzdanje Rendžersa, koji se trenutno nalazi na osmom mestu tabele sa čak 11 bodova manje od vodećeg Hartsa.
 

 

Standings provided by Sofascore