Vesti iz fudbala

Karlo Anćeloti priznao: Dobio sam otkaz u Čelsiju zbog Toresa

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

27.09.2025 12:26
Karlo Anćeloti Profimedia
Karlo Anćeloti

Karlo Anćeloti jedan od najboljih trenera svih vremena prisetio se boravka u Čelsiju i saradnje sa Romanom Abramovičem. 

Slavni italijanski trener otkrio je u novoj autobiografiji da je život pod Abramovičem bio stalna borba koja nije imala mnogo veze sa fudbalom i izborom igrača, odnosno samostalnim radom. 

"Abramovič je bio kao uporna senka koja je svaki dan stajala iznad mene", otkrio je Anćeloti.

Zatim se prisetio poraza od Vigana i dolaska Rusa na trening.

"Posle poraza od Vigana došao je na trening već sledećeg dana. Želeo je da čuje objašnjenje za poraz. Nijedan drugi vlasnik ili predsednik, bio to Berluskoni, Perez ili neko treći nije bio toliko uključen u svakodnevni rad kao on. Želeo je da zna sve"

Odlučujući trenutak dogodio se po Anćelotiju onog dana kada je zamenio Fernanda Toresa na poluvremenu. U to vreme omiljenog igrača Romana Abramovića. Ipak, Španac je tada zbog povrede bio daleko od forme. Bilo je to inače protiv Mančester junajteda u četvrtfinalu Lige šampiona.

„Tores se borio sam sa sobom, glava i noge su mu bile teške. Znali smo da mu treba vremena. Ali meni je trebao rezultat. Abramovič je ovaj potez doživeo kao uvredu. U to vreme sam zaboravio da vlasnika nikada ne možeš da pobediš".

Čelsi je na kraju ispao iz Lige šampiona, a nekoliko nedelja kasnije izgubio je i Premijer ligu porazom od Evertona. To je praktično bio početak kraja za njega. Ipak, Anćeloti nije ostao sam. Džon Teri, Frenk Lampard i Didije Droga su mi priredili emotivnu oproštajnu večeru u Londonu.

„Bila je to nezaboravna večera koja mi je pokazala da me igrači cene“.

Ipak, uprkos svemu Anćeloti je priznao da je možda otkaz i imao smisla.

„Možda je Roman bio u pravu. Godinu dana kasnije Čelsi je osvojio Ligu šampiona", zaključio je Italijan.