pre 13 minuta 20: 19
Srbin pred ispisivanjem istorije: Nikola Jokić je nadomak NBA večnosti
Trostruki MVP nezaustavljivo se približava istorijskom rekordu koji bi veoma brzo mogao da pređe u njegove ruke.
Credit: Harald Dostal / imago sportfotodienst / Profimedia
Džerom Boateng je odlučio da stavi talku na svoju uspešnu fudbalsku karijeru. Nemački reprzentativac, osvajač Svetskog prvenstva 2014. godine, najavljivao je još tokom leta ovu odluku po odlasku iz LASK Linca, a sada je stigla i zvanična objava.
Stameni defanzivac koji je debitovao za Hertu sa 18 godina, imao je zavidnu karijeru igrajući za Hamburger, Mančestre siti, Bajern, Lion, Salernitanu i na posletku LASK-u iz Linca.
Sjajno je 10 godina (2011-2021) nosio dres Bajerna za koje je odigrao 363 utakmice, uz 10 golova i 25 asistencija. Bio je defanzivac velikog formata, u selekciji Nemalke je na 76 susreta upisao jedan gol.
Osvojio je sa Bavarcima devet titula prvaka, dve UEFA Lige šampiona, pet Kupova Nemačke, Superkup Evrope, dok je sa Sitijem stigao do FA kupa 2011. godine. Sa selekcijom Nemačke bio je svetski šampiona 2014. godine, treći na četiri godine ranije, a sa mladom selekcijom Nemačke bio je prvak Evrope 2009. godine.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
27.02.2025 10: 48
Na današnji dan, sada već davne 1900. godine osnovan je nemački velikan Bajern MInhen koji ovog 27. februara obeležava 125 godina od osnivanja.
03.02.2025 18: 24
Golman Bajerna produžio ugovor sa klubom do juna 2026. godine kada će završiti karijeru.
19.08.2024 17: 48
Fudbaler reprezentacije Nemačke jednostavno ne želi da napusti Minhen, a motivi po priloženom ne deluju sportski.
15.07.2024 12: 10
Iskusni napadač Bajerna završio reprezentativnu karijeru.
pre 23 minuta 20: 10
Aktuelni šampion Engleske iznenada je dobio razlog da ponovo izađe na tržište.
pre 43 minuta 19: 50
Srpski fudbaler je potpisao trogodišnji ugovor sa Frozinoneom.
pre 1 sat 19: 10
Novi napadač Bešiktaša imao potrebu da se obrati velikoj Juventusovoj porodici.
pre 1 sat 18: 55
Češki klub čini sve da onemogući ulazak "delija" na stadion u revanšu plje-of kvalifikacija za Ligu Evrope.
Ostavite komentar