pre 7 sati 23: 09
Izbegavaju klupu Seltika: Van Bomel neće, Belamiju Vels na prvom mestu
Prvak Škotske i dalje bezuspešno traga za novim menadžerom.
MN Press
Održana je komemoracija u čast prerano preminulog Dejana Milovanovića, bivšeg kapitena Crvene zvezde, koji nas je iznenada napustio u 42. godini života.
Skup pun emocija održan je na Marakani, a ispunjen je bio tugom, suzama i sećanjem na čoveka koji je za mnoge bio više od fudbalera.
Komemoraciji su prisustvovali članovi porodice Milovanović, uprava kluba na čelu sa Zvezdanom Terzićem, Svetozarom Mijailovićem, Mitrom Mrkelom, Markom Marinom i Markom Petrovićem, kao i brojne legende kluba, bivši saigrači Dušan Basta, Branislav Ivanović, Nikola Žigić, kao treneri, članovi UO i mnogi sportski radnici.
Nakon minuta ćutanja, okupljenima se obratio predsednik Crvene zvezde Svetozar Mijailović, čije su reči izazvale snažne emocije.
"Napustio nas je Deki, kapiten Zvezde i simbol jedne generacije. Otišao je pravo sa terena, postigavši gol za svoje veterane, na način koji priliči najvećima. Bio je vođa, ali i skroman, posvećen, iskren. Zvezdaš, sin slavnog Đorđa Milovanovića. Debitovao je sa 17 godina, postao kapiten sa 22, proglašen za najboljeg igrača lige... Osvojio je tri titule, četiri kupa, dve medalje sa mladom reprezentacijom, nastupao na Olimpijadi. Njegov trag će večno ostati u našim srcima", poručio je Mijailović, dodajući da su vrata Zvezde uvek otvorena za njegovu decu, Luku i Stefana.
Emotivan govor održao je i Milovanovićev kum i bivši saigrač, Miloš Dimitrijević, koji se od njega oprostio kao od brata:
"Još mi odzvanja u glavi: "Kume, dođi, treba da pobedimo." Bio je moj brat po izboru, čovek koji je nosio radost i osmeh svuda. Njegove šale, njegove "bombe" posle kojih bi me pitao "jel kači golman", to su trenuci koji ostaju zauvek. Pazim na tvoje sinove, kume. Nedostajaćeš svima, jer si bio čistog srca, dobar čovek, kapiten i prijatelj kakav se retko sreće. Hvala Crvenoj zvezdi što je pokazala koliko je Deki značio svima nama", istakao je Dimitrijević.
Nakon gotovo pet godina pravnog i političkog rata oko projekta Superlige, Real Madrid pokrenuo je novi front, ovaj put sudski.
Kada je NFL prošle sedmice objavio prodaju manjinskih udela u tri kluba, Giantsima, Patriotsima i 49ersima, vrednosti su premašile sve dosadašnje rekorde u svetu sporta.
U poslovnim terminima, plasman na SP 2026. znači zagarantovani "cash-in" i rast vrednosti nacionalnog brenda – dovoljno je pogledati primer Hrvatske.
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
17.09.2025 13: 28
Crno-beli su izrazili je saučešće njegovim najbližima i time pokazali veliko poštovanje prema bivšem kapitenu Zvezde.
17.09.2025 12: 01
Oni ističu da se tragedija dogodila na utakmici veterana, napominjući da je deo svoje karijere proveo u Lansu.
17.09.2025 10: 51
Zajednica klubova izražava najdublje saučešće porodici Dejana Milovanovića, koji je preminuo u 42. godini života.
17.09.2025 10: 23
Bivši trener preminulog fudbalera veterana Crvene zvezde ne može da se pomiri s njegovim preranim odlaskom.
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 12h
YouTube
pre 12h
pre 7 sati 23: 09
Prvak Škotske i dalje bezuspešno traga za novim menadžerom.
pre 7 sati 23: 02
Došlo je vreme da se nastavi borba za mesto među 24 najbolje ekipe UEFA Lige šampiona...
pre 7 sati 23: 01
Pari sen Žermen je poražen od Bavaraca 1:2 (0:2) u četvrtom kolu UEFA Lige šampiona.
pre 7 sati 22: 57
Okončani su današnji mečevi UEFA Lige šampiona...
Ostavite komentar