pre 2 minuta 05: 16
(VIDEO) SVETSKO PRVENSTVO 2026: Kompletan raspored, rezultati, strelci i golovi svih utakmica
Kompletan raspored, rezultati, strelci i golovi svih utakmica FIFA Svetskog prvenstva 2026.
Najbolji fudbaleri Srbije ovog utorka, sa Engleskom, igraju derbi vrlo važan, možda čak i preloman meč K grupe kvalfikacija za Svetsko prvenstvo 2026. godine (20.45, TV Arena 1 Premium), a njihov selektor Dragan Stojković poslednji put je javno pričao o duelu "orlova" i "Gordog Albiona". Pred rasprodatim tribinama stadiona Crvene zvezde, u, verujemo, vreloj atmosferi.
Veći deo javnosti smatra goste favoritom na papiru, ne i strateg našeg tima. I ne libi se da to glasno izgovori.
"A što ne bismo pobedili? Da li je zabranjeno? Ja koliko znam, nije. Oni imaju isti cilj, dolaze da pobede. Biće borba, težak meč. Za 90 minuta svašta može da se desi. ne mogu da prognoziram. Mi ćemo pripremiti utakmicu, videćemo da li će biti dovoljno. Ne plašim se, briga me ko je protvnik.
Imamo mi svoje adute, daćemo sve od sebe. Da biste bili dobar tim morate da pokažete zrelost, disciplinu, da igrate u dva pravca. To je timska slika. Priprema je potpuno normalna. U Rigi sam imao utisak da je utakmica bez adrenalina, a ovde je sasvim drugo. Spremate se za pravu utakmicu, ali mirno i spokojno".
Osim što najavljuje igru sa puno samopouzdanja, nekada vrhunski fudbler obećava i maksimalnu "borbenu gotovost" svojih izabranika. Ne igra se svaki dan sa Englezima, a i baš ova dva tima su viđena kao mogući pobednici grupe.
"Tim će biti kakav mislimo da može najviše da pruži. Ima i pet izmena, utakmica dugo traje. Videćemo. S jedne strane, Engleska nije Letonija niti Andora. Oni su tim među najboljima. Neću reći najbolji, da ne uvredim Španiju i Francusku. Možda oni sporo igraju, ali Tomas Tuhel pobeđuje i uzima bodove. To je najvažnije. Izabraćemo najbolje rešenje. Daćemo sve od sebe da odigramo kvalitetno. Da to bude kvalifikaciona utakmica, da svaki aut, korner, faul bude izuzetno značajan. Tu nema pardona. Mora da pršti na terenu".
Mnogi se pribojavaju da bi Hari Kejn mogao imati viška prostora i vremena za šut, a onda...
"Moguće su promene u odnosu na tim u Letoniji. Ne bih o detaljima. Probaćemo neke stvari i na treningu, da utvrdimo gradivo. Onda ćemo donositi odluke. Hari Kejn je jedan od najboljih napadača. Mislim da neće imati striktnu markaciju. On će doći u zonu gde će ga neko sačekati", otkriva deo plana Stojković.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
Klub iz Premijer lige vodi preliminarne razgovore sa bankama i još nema konačan plan o tome kako će refinansirati dug.
06.10.2025 12: 02
Srpski fudbalski selektor ima veliku želju u aktuelnim mundijalskim kvalfikacijama.
06.10.2025 11: 39
Strateg najjačeg fudbalskog tima Srbije priziva fer navijanje protiv Albanije, u visoko rizičnom duelu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo sledeće godine.
06.10.2025 11: 25
Dragan Stojković ne prihvata potcenjivanje prvpg sledećeg rivala, kao što ne želi da i dalje lamentira nad nedavnim teškim porazom u borbi za Mundijal 2026.
06.10.2025 11: 05
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije prinudno pozvao trojicu novih igrača.
YouTube
pre 5h
YouTube
pre 6h
YouTube
pre 6h
pre 5 sati 00: 01
Fudbalski stručnjak iz Bosne i Hercegovine Feđa Dudić ponovo je postao trener Radničkog, saopštio je večeras klub iz Kragujevca.
pre 8 sati 20: 33
Srpski fudbaler nakon isteka ugovora više nije u planovima Panatinakosa
pre 9 sati 19: 27
Upravni odbor fudbalskog kluba Real Madrid doneo je odluku da papa Lav XIV postane počasni član kluba.
pre 11 sati 18: 03
Bugarski fudbaler Kristijan Balov novi je igrač Crvene zvezde, saopštio je danas beogradski klub.
Ostavite komentar