pre 2 minuta 17: 30
Musa: Ponuda Partizana je bila na stolu, morao sam da mislim na porodicu...
"Nevezano za ono što se dešava na utakmicama, sa navijačima, nije bilo jednostavno za moju porodicu". rekao je Musa...
Daleko je opao bugarski fudbal od slavnih vremena i generacija Hrista Stoičkova, a ovaj sunovrat se definitivno najbolje ogleda u paralelnom propadanju najvećeg kluba komšijske zemlje, CSKA iz Sofije.
Ove sezone, doveden je na klupu srpski strateg, Dušan Kerkez, kojem je vrhuška kluba postavila jasan zadatak - vraćanje "armejaca" na evropsku scenu. Iako uprava nije nametnula nemoguću misiju u vidu osvajanja titule pored Ludogoreca, čini se po dosadašnjem učinku i da će skromnija očekivanja ostati izneverena.
CSKA ima samo tri boda posle odigrana četiri kola, a život im je zakomplikovao novi kiks - remi sa Černim Morem bez golova.
Govorio je Kerkez veoma teškim rečima o svom dosadašnjem učinku...
"Postiđen sam što sam trener CSKA sa tri poena iz prva četiri kola. U svim prethodnim klubovima sam uvek beležio uspeh sa znatno skromnijim budžetom. Sada jednostavno pravimo tim i treba nam vreme. Tim, ne selekciju – te dve stvari su različite. Navijači to moraju da razumeju. Imaju ozbiljne zahteve, što je normalno od džina kakav je CSKA. Ovo je treće uzastopno leto tokom kojeg ih je ova ekipa izneverila. Nemamo lidera, nema ličnosti koja će povući ostale. Da biste igrali za CSKA i obukli dres koji su nosili Stoičkov, Lečkov ili Penev morate da posedujete određene kvalitete. Ne može ni svaki igrač da bude lider. Potreban nam je fudbaler sa karakterom, koji je gladan", zaključio je Kerkez.
Ipak, istakao je da se nada najboljem, ali da je vreme neophodno...
"Tražimo pobedu i gledamo unapred. Nema šanse da će stvari da ostanu ovakve. Uvek kažem istinu onome ko želi da je pogleda u oči... Mnogo toga u našem dvorištu mora da se popravi. Treba nam vreme, nisu svi problemi nastali ovog leta, niti u poslednje dve godine. Nema promene mentaliteta, niti igrača koji su gladni i strastveni za ovom igrom. Karlo Ančeloti može da sedi na mom mestu, ništa se neće promeniti. Da, bilo je i mojih grešaka, ali na poslednje tri utakmice sasvim bi normalno bilo da je CSKA osvojila devet poena. Bili smo blizu gola mnogo puta, ali nismo uradili ništa", kazao je nekadašnji trener Čukaričkog po završetku meča sa Černim Morem.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
19.01.2025 18: 15
Bivši šef struke Čukaričkog istakao je da ga Docićevi dobi prekidi nisu iznenadili
15.08.2023 14: 06
Fudbalski klub sa Novog Beograda odlučio se za promenu na mestu šefa stručnog štaba.
pre 1 sat 16: 03
Radi se o momku rođenom 13. aprila 1997. godine u Beogradu, koji je karijeru započeo u mlađim kategorijama Crvene zvezde i Partizana, a seniorski debi imao je u Jagodini. U letnjem prelaznom roku 2017. godine potpisao je ugovor sa švajcarskim Bazelom, gde je boravio čitavih šest godina.
09.02.2026 14: 57
OFK Beograd je pobedio Čukarički 2:0 (1:0) u poslednjem meču 22. kola Mozzart Bet Superlige.
pre 1 sat 16: 03
Radi se o momku rođenom 13. aprila 1997. godine u Beogradu, koji je karijeru započeo u mlađim kategorijama Crvene zvezde i Partizana, a seniorski debi imao je u Jagodini. U letnjem prelaznom roku 2017. godine potpisao je ugovor sa švajcarskim Bazelom, gde je boravio čitavih šest godina.
pre 1 sat 15: 47
Prvo kolo na programu je od 24. do 26. septembra, drugo od 27. do 29. septembra, a treće od 30. septembra do 3. oktobra. Nastavak sledi od 4. do 6. oktobra. Poslednja dva kola igraju se u novembru od 12. do 14. i od 15. do 17. novembra 2026. godine.
pre 2 sata 15: 24
Govoreći o značaju jedinstva, prvi čovek UEFA podsetio je da se ono nikada ne sme uzimati zdravo za gotovo.
pre 4 sata 13: 28
Srpski štoper Nikola Milenković dobiće četvrtog šefa od početka sezone.
Ostavite komentar